Do zadania wytypowanych zostało 25 eksponatów prezentowanych na ekspozycjach w Muzeum Zamojskim i Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego. O wyborze eksponatów zadecydowała ich unikalność, wyjątkowość, niepowtarzalność oraz potencjał narracyjny.
Odbiorcy mogą zapoznać się z prezentowanymi obiektami, poznać nie tylko ich bogatą historię, ale także oglądać je, przybliżać i obracać bez obaw naruszenia muzealnej etykiety. Eksponaty zostały wzbogacone opisami ukazującymi dany obiekt w szerszym kontekście historycznym. Na bazie zwirtualizowanych eksponatów została również przygotowana oferta edukacyjna dla najmłodszych odbiorców, są to karty pracy oraz filmy instruktażowe na zasadzie „zrób to sam”.
– Wierzymy, że wirtualne dzielenie się eksponatami i odkrywania ich w formacie 3D, może zachęcić odbiorców do odwiedzenia Muzeum. Ponadto możliwość korzystania z innowacyjnych technologii umożliwia pozyskanie nowych danych o obiekcie i wspiera pracę muzealników. Finalnie chodzi o to, aby dziedzictwem i kolekcjami się dzielić, bo mogą stać się początkiem czyjejś nowej pasji, innego spojrzenia na świat – informuje placówka.
Napisz komentarz
Komentarze