Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 20:15
Reklama
Reklama

Biłgoraj: W szkole specjalnej czytają aż miło

Mimo trudnych warunków pandemii, w Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju realizowany jest projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 - dotyczący rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Biłgoraj: W szkole specjalnej czytają aż miło

Autor: Fot. Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju

Dzięki udziałowi szkoły w programie pozyskano pieniądze na zakup książek do szkolnej biblioteki dla szkoły podstawowej oraz dla szkoły przysposabiającej do pracy, łącznie na sumę 6200 zł.

Lista zakupionych nowości ukazała się i jest aktualizowana na stronie internetowej szkoły, natomiast w szkole przygotowano gazetkę czytelniczą dotyczącą zakupionych do biblioteki nowości wydawniczych.

Działania w ramach programu są realizowane we współpracy w Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Biłgoraju oraz środowiskiem lokalnym wspierającym i promującym aktywność czytelniczą. Jednym z działań było dostosowanie pracy biblioteki do potrzeb uczniów, w szczególności przez umożliwienie im wypożyczania książek na okres ferii zimowych i letnich. Zostało to uwzględnione w regulaminie pracy biblioteki.

Jeszcze we wrześniu, w ciepłe, jesienne przedpołudnie – na placu przed budynkiem Zespołu Szkół Specjalnych, odbyło się spotkanie czytelnicze z udziałem zespołu ZNP „Belferki”. Panie i Panowie z Zespołu zaprezentowali uczniom barwne i ciekawe interpretacje wybranych wierszy i bajek naszych polskich poetów.

W szkole zorganizowano i ogłoszono szereg konkursów dla uczniów, w tym na największą aktywność czytelniczą oraz we współpracy z biblioteką miejską, konkurs recytatorsko – czytelniczo - plastyczny z wykorzystaniem nowo zakupionych książek.

W działania czytelnicze włączeni zostali również rodzice, którzy wraz z dziećmi aktywnie brali udział w akcji „Czytaj codziennie 10 minut dziennie”. Uczniowie, za samodzielne lub wspólne z rodzicami czytanie otrzymywali naklejki i brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Raz w miesiącu, starsi uczniowie z „koła czytelniczego” prowadzą akcję „Czytam-słucham-opowiadam”, w której zachęcają młodszych kolegów i koleżanki ze szkoły podstawowej do sięgania po książki znajdujące się w bibliotece.

W związku z istniejącymi obostrzeniami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa, kolejne działania programu coraz bardziej przybierają formę „zdalną”. W trakcie „zdalnej” realizacji jest spotkanie czytelnicze z Grupą Folklorystyczną „Pokolenia” oraz występ uczniów z „koła czytelniczego” ZSS poświęcony Janowi Pawłowi II dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama