Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 11:16
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Młodzi pszczelarze po raz piąty „Bliżej pszczół”

Na finale V Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół” uczniowie szkół podstawowych (klas 7-8) i ponadpodstawowych (klas 1-4) powalczą o indeksy na KUL, przyjęcie w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego, udział w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy IMYB, sprzęt elektroniczny i upominki. Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju KUL, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli.
Młodzi pszczelarze po raz piąty „Bliżej pszczół”

Finał V Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół” odbędzie się 25 marca 2021 r. w  Lublinie.

- Konkurs popularyzuje pszczelarstwo i wiedzę o roli pszczół w środowisku naturalnym. Każdy uczestnik konkursu otrzymuje upominek: kalendarz pszczelarza, książkę tematyczną, nasiona roślin miododajnych. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Renata Horbaczewska, Wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju KUL.

26 marca 2021 r. o godz. 9.00 rozpocznie się konferencja naukowa „Pszczoła w mieście” (wstęp wolny) oraz ogłoszenie wyników konkursu wraz z wręczeniem nagród laureatom. Po zakończeniu konferencji uczestnicy i opiekunowie wezmą udział w bezpłatnym zwiedzaniu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pasieki Miejskiej KUL.

Podjęte działania, poza edukacją młodzieży, przyniosą także popularyzację problematyki ochrony pszczół i innych zapylaczy w społeczeństwie. Uczestnictwo w konferencji naukowej pozwoli młodemu człowiekowi spojrzeć na świat pszczół z zupełnie innej strony. – mówi Bożena Stępień, wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli.

Ginięcie pszczół ma niezwykle negatywny wpływ na środowisko naturalne, gdyż pszczoły odgrywają istotną rolę w rozmnażaniu roślin, zarówno gatunków dziko rosnących jak i uprawnych. Ochrona owadów zapylających jest bardzo ważnym elementem działań na rzecz ochrony różnorodności ekologicznej. – dodaje dr hab. Magdalena Lubiarz, prof. KUL z Katedry Ochrony Środowiska Przyrodniczego i Krajobrazu.

Na zgłoszenia do konkursu organizatorzy czekają do 25 grudnia 2020 r. Szczegóły i regulamin dostępne na stronie www.kul.pl/KULmaUL oraz www.facebook.com/kulmaul/

 

Osoba do kontaktu:

Renata Horbaczewska

Fundacja Rozwoju KUL

tel. 81 445 32 35, tel. 536 536 663


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanegoAutor komentarza: O kulach jeszcze lepiej.Treść komentarza: .Data dodania komentarza: 21.11.2024, 20:10Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: HenioTreść komentarza: Jak to urzędnicy, myślę tylko o sobie, mamy 21 wiek a problem jest ten sam, znieczulica.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 19:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: TrgdTreść komentarza: Rozumiem, że za stworzenie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym prawo jazdy zostało zatrzymane i wystawiono skierowanie na powtórny egzamin?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 17:21Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]
Reklama