Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 20:58
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Tak zmienia się Tarnogród

Budynki Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie zmieniają się z dnia na dzień. W kolejce czeka park. Trwa rewitalizacja, która zakończy się w przyszłym roku.
Tak zmienia się Tarnogród
Prace w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury są na ukończeniu.

W budynku synagogi, gdzie mieści się MBP, zakończył się już pierwszy etap prac budowlanych. Wymieniono m.in. instalacje elektryczną i wodno-kanalizacyjną, a także zamontowano układ wentylacyjny budynku. Obecnie realizowany jest kolejny etap polegający na przebudowie pomieszczeń i antresoli, uzupełnieniu tynków, wykonanie okładzin ścian, wykonanie podwieszanych sufitów i montażu dźwigu platformowego dla osób niepełnosprawnych. Zakres robót obejmuje także remont i renowację elewacji budynku, wymianę stolarki okiennej, uzupełnienie tynków oraz malowanie ścian.

W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury dobiegają z kolei końca prace związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych wraz z przebudową pomieszczeń i dachu na potrzeby centrali wentylacyjnej. Sala widowiskowa zostanie zmodernizowana, m.in. na potrzeby przywrócenia funkcji kinowej, a także wyposażona w nowoczesne urządzenia sceniczne, nagłośnienie oraz nowy wystrój.

– Budynek TOK powinien być gotowy do użytku jeszcze w grudniu, w bibliotece prace wewnątrz budynku potrwają do maja – informuje burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec. – Po zakończeniu prac obie placówki mieścić się będą w dwóch nowoczesnych budynkach.

W przyszłym roku rozpocznie się ostatni etap prac związany z rewitalizacją parku miejskiego. Zaplanowano wymianę nawierzchni wraz z uporządkowaniem układu kompozycyjnego, oświetlenie terenu, zmianę kompozycji nasadzeń oraz wprowadzenie elementów małej architektury. – Te prace chcemy zgrać z zaplanowanym remontem przebiegającej przez Tarnogród drogi wojewódzkiej nr 835, żeby użyte przy obu inwestycjach materiały nie różniły się znacząco – dodaje burmistrz Paweł Dec.

Całkowita wartość projektu wynosi 8 mln zł, z czego prawie 6 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama