Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:06
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Historia piłki nożnej: Młodzieżówka w Zamościu

45-lecie Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej (1976-2021).
Historia piłki nożnej: Młodzieżówka w Zamościu
W 1979 r. Jerzy Łęcki (trzeci od lewej) świętował 25-lecie pracy sędziowskiej. Miał wtedy za sobą sędziowanych 750 meczów. Obok niego kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski Marek Motyka z Wisły Kraków, późniejszy piłkarz i trener Hetmana Zamość, a następnie Józef Młynarczyk i Roman Wójcicki.

W 1978 r. Zamość liczył 40 tysięcy mieszkańców, a na towarzyski mecz młodzieżowych reprezentacji Polski i Związku Radzieckiego, na stadion zamojskiego OSiR przybyło aż 10 tysięcy kibiców.

Dziennikarze żartowali, że na trybunach zasiadła czwarta część miasta. W rzeczywistości zjechali się sympatycy piłki nożnej z całego województwa zamojskiego. Cieszący się tak dużym zainteresowaniem występ najlepszych polskich piłkarzy w wieku do 21 lat miał uroczystą oprawę i szereg imprez towarzyszących. Reprezentanci obu krajów złożyli wieńce na miejscach straceń – pod pomnikiem Dzieci Zamojszczyzny przy ul. Akademickiej i na Rotundzie. Spotykali się także z młodzieżą w zamojskich szkołach.

Przy okazji meczu odbyło się też wyjazdowe posiedzenie Wydziału Wychowania PZPN. W naradzie uczestniczyli działacze zamojskiego OZPN i innych okolicznych wojewódzkich związków piłkarskich. A nad wszystkimi wydarzeniami patronat medialny sprawowała redakcja popularnego wówczas tygodnika „Razem”. Media ogólnopolskie doceniły gościnność i umiejętności organizacyjne zaangażowanych w działalność sportową zamościan. Wychwalały dyrektora Henryka Grabczaka i innych pracowników Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu oraz zamojskiej Wojewódzkiej Federacji Sportu. Ludzie zamojskiego sportu nie mieli wcześniej okazji do sprawdzenia się w organizacji takiego meczu – potyczka młodzieżowych reprezentacji Polski i Związku Radzieckiego była pierwszym w historii międzypaństwowym spotkaniem piłkarskim w Zamościu, nie licząc oczywiście towarzyskich potyczek klubowych.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama