Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 19:32
Reklama
Reklama

Planujesz kupić sprzęt AGD? Lepiej się pospiesz

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej zmywarki, wymianą pralki czy lodówki – lepiej zrób to jak najszybciej. Ceny mają wzrosnąć nawet o 20 proc.
Planujesz kupić sprzęt AGD? Lepiej się pospiesz

Autor: fot. iStock

W roku 2020 odnotowaliśmy znaczący wzrost cen sprzętu IT. Był to efekt przewyższającego podaż popytu na tego typu urządzenia. Zdrożały m.in. narzędzia niezbędne do pracy i nauki zdalnej, na przykład: laptopy, drukarki, skanery czy dyski zewnętrzne. Teraz podwyżki mają pojawić się na rynku AGD.

Podwyżki spowodowane pandemią?

Sieci handlowe sprzedające artykuły gospodarstwa domowego już zapowiadają nadchodzący wzrost cen. Potwierdzają to sami producenci. Wszystko przez rosnące koszty utrzymania pracowników oraz większe stawki za surowce i komponenty. Od końca ubiegłego roku stale rosną bowiem ceny: aluminium, miedzi i stali. Dodatkowo coraz więcej trzeba płacić za transport morski. To wszystko powoduje, że już na jesieni tego roku ceny sprzętu AGD, zarówno tego małego jak i dużego, mogą wzrosnąć nawet o 20 proc. Co to oznacza? Przykładowo pralka, która kosztuje obecnie 1119,00 złotych zdrożeje do 1342,8 złotych, a lodówka, za którą obecnie musielibyśmy zapłacić 1699,00 złotych będzie kosztowała 2038,80 złotych.

Specjaliści podkreślają, że ostatni kwartał roku jest najgorętszym okresem, jeżeli chodzi o zakupy tego typu. Dlatego wiele znanych sieciówek stara się robić „zapasy” sprzętu jeszcze po niższych cenach, tak by ich klienci nie odczuli znaczącej różnicy na paragonach z miesiąca na miesiąc.

Polacy wydają na AGD coraz więcej

Mimo pandemii, Polacy wydają na sprzęt AGD coraz więcej. Według statystyk w 2020 roku była to kwota sięgająca ponad 13 miliardów złotych, czyli o około 15 proc. wyższa niż w roku 2019. Tak wynika z badań Applia Polska, związku producentów AGD. 2/3 tej kwoty Polacy przeznaczyli na duże AGD: lodówki i zamrażarki. Ich sprzedaż w 2020 roku sięgnęła 1,5 mln sztuk. Pralki znalazły się na drugim miejscu - 1,4 mln sztuk, a kuchenki i piekarniki sprzedały się w ilości 1,1 mln sztuk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama