To efekt działalności Fundacji Alivia, która zbiera opinie o placówkach onkologicznych w całej Polsce i prowadzi portal Onkomapa.pl, na którym pacjenci i ich rodziny mogą wyrazić opinię na temat szpitali, ale również pracujących w nich lekarzy i pielęgniarek Ocenie poddawana jest organizacja oddziału, jak również sposób leczenia i opieka ze strony personelu.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy portal odwiedziło ponad 175 tys. użytkowników, którzy zostawili prawie 2,5 tys. opinii. Na potrzeby rankingu wzięto pod uwagę placówki, które uzyskały powyżej 150 ocen.
Okazuje się, że w ścisłej krajowej czołówce jest hematologia w ZSN, która na maksymalną średnią ocen 5,0 otrzymała aż 4,6 w oparciu o opinie 181 osób. Pierwsze miejsce z oceną nieznacznie wyższą (4,7) zajął Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, oceniony przez 198 chorych, a trzecie miejsce na podium przypadło Szpitalowi Specjalistycznemu im. L. Rydygiera w Krakowie (4,5).
– Ten nasz wynik bardzo mnie cieszy. I jest wyrazem uznania dla personelu oddziału hematologii – mówi Mariusz Paszko, prezes szpitala. Podkreśla też, że o miejscu w rankingu nie decydowały oceny ekspertów, ale osób, które z pomocy oddziału korzystają. – Bo jeśli chodzi o warunki, to na pewno daleko nam do pięciogwiazdkowego hotelu, ale personel jest pacjentom bardzo oddany – zapewnia Paszko.
Potwierdzają to cytowane przez Fundację Alivia opinie z ankiety.
"Lekarze rzetelnie informowali o stanie męża, nie ukrywając wyników badań. Zauważyłam, że pielęgniarki non stop obsługiwały chorych, podając im kroplówki itp. Obsługa pomocnicza bardzo dba o czystość. Lekarze bardzo kompetentni i mili" – napisała żona jednego z pacjentów.
"Pomimo choroby, czułem, że wszyscy na tym oddziale się o mnie martwią. Teraz na pobytach jednodniowych nadal mam takie odczucie" – ocenił jeden z chorych.
Przy okazji warto wspomnieć, że Zamojski Szpital Niepubliczny po raz trzeci otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, potwierdzający "spełnienie standardów akredytacyjnych w zakresie leczenia szpitalnego, który uwierzytelnia dbałość o jakość świadczeń".
Napisz komentarz
Komentarze