Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 16:59
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Podnoszenie ciężarów: Nasze dzielne siłaczki

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Under-23 były udane dla sztangistów z Zamojszczyzny, a zwłaszcza dla reprezentantek Agrosu Zamość. Zawodnicy tego klubu zdobyli cztery spośród pięciu złotych medali dla woj. lubelskiego, a Emilia Rechul i Klaudia Luterek zajęły dwa najlepsze miejsca w klasyfikacji Sinclair'a kobiet.
Podnoszenie ciężarów: Nasze dzielne siłaczki

Agros Zamość najlepszym klubem, lubelskie najlepszym województwem, a Emilia Rechul najlepszą zawodniczką – tak w skrócie można podsumować przeprowadzone w Zamościu, w sobotę i niedzielę (9, 10 października) młodzieżowe mistrzostwa Polski zawodniczek i zawodników do lat 23 w podnoszeniu ciężarów.

Na pomoście w hali sportowej „Rolniczaka” reprezentacja woj. lubelskiego wywalczyła siedemnaście medali – pięć złotych, pięć srebrnych i siedem brązowych. I zasłużenie wygrała klasyfikację województw, zdobywając 345 punktów. Drugie miejsce zajęło mazowieckie (172 punkty), zaś trzecie – łódzkie (166 punktów).

W rankingu klubowym najlepszy był zamojski Agros (101 punktów), a na kolejnych dwóch miejscach sklasyfikowano AZS AWF Biała Podlaska (92 punkty) i Zawiszę Bydgoszcz (91 punktów), w gronie 42 punktujących klubów.

Aż cztery spośród pięciu złotych medali dla Lubelszczyzny – to dorobek zawodników Agrosu. W swoich kategoriach wagowych triumfowali: Klaudia Luterek, Emilia Rechul, Karol Maksymowicz i Kacper Magielnicki. Młodzieżowymi wicemistrzami Polski zostali: Klaudia Szelestowska, Natalia Bobrowska (obie z Unii Hrubieszów) i Mateusz Sokołowski (Znicz Biłgoraj). Z kolei brązowy medal wywalczyła Sylwia Zań (Znicz).

Najlepszymi uczestniczkami mistrzostw były Emilia Rechul i Klaudia Luterek, które zajęły dwie czołowe lokaty w klasyfikacji Sinclair'a, uwzględniającej najwartościowsze wyniki zawodów.

Startująca w kat. 71 kg Emilia Rechul uzyskała w dwuboju wynik 196 kg (85 kg w rwaniu i 111 kg w podrzucie), natomiast rywalizująca w kat. 55 kg Klaudia Luterek osiągnęła 154 kg (wyrwała 71 kg i podrzuciła 83 kg).

Wśród mężczyzn w klasyfikacji Sinclair'a na dziesiątym miejscu uplasował się biłgorajanin Sokołowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama