Ta bardzo pomocna usługa jest częścią realizowanego od stycznia br. projektu "Uczelnia dostępna dla wszystkich".
– Dzięki niej, studenci, którzy mają problemy z komunikacją werbalną, mogą przy pomocy tłumacza języka migowego - który pośredniczy online w rozmowie z pracownikiem dziekanatu - załatwić potrzebną sprawę. Z takiej pomocy online można skorzystać od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8-20 – tłumaczy Piotr Cieślak z sekcji projektów AZ.
Usługa tłumacza online Polskiego Języka Migowego została wdrożona we współpracy z MIGAM "RKPK" Sp. z o.o. s.k.a.
Jak skorzystać z tej formy pomocy? Wystarczy wejść na stronę www uczelni i w prawym dolnym rogu znaleźć ikonkę "Język migowy", która przenosi do strony tłumacza. Następnie należy kliknąć w znak "migam" lub w razie potrzeby obejrzeć filmy instruktażowe, które krok po kroku poprowadzą po usłudze. Do skorzystania z usługi potrzebna jest sprawna kamerka internetowa.
– Akademia Zamojska, wcześniej jako Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu od lat podejmuje działania, aby była otwarta i przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Budynki dydaktyczne i pracownie AZ dostosowane są do potrzeb studentów zmagających się z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi. Studenci niepełnosprawni mogą także skorzystać ze stypendiów dedykowanych tej grupie – podkreśla Ewa Kołtun z AZ.
Uczelnia podpisała umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w sprawie realizacji projektu dotyczącego ułatwień dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Dzięki niemu pozyskuje sprzęt i narzędzia ułatwiające studiowanie osobom niepełnosprawnym. Wartość projektu to ponad 3,1 mln zł z czego dofinansowanie przekracza 3 mln.
Napisz komentarz
Komentarze