Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 21:30
Reklama
Reklama

Zamość: W oświadczeniach (prawie) wszystko gra

W ponad setce złożonych dokumentów stwierdzono ok. 30 błędów.
Zamość: W oświadczeniach (prawie) wszystko gra
– Notorycznie zapominam zaznaczyć majątek, który posiadam jako współwłasność małżeńską – zdradził nam Piotr Błażewicz.

Nikt nie zataił potężnych oszczędności. Nikomu nie zdarzyło się ukryć nieruchomości. Żadnych poważnych błędów nie stwierdzono, choć pewne uchybienia w oświadczeniach majątkowych, które mają obowiązek składać prezydent i jego zastępcy, dyrektorzy magistrackich wydziałów, szefowie miejskich spółek czy radni, się zdarzały. Jakie?

Informacja na ten temat została przedstawiona podczas ostatniej, październikowej sesji Rady Miasta Zamość. Powstała w oparciu o analizę ponad 100 oświadczeń majątkowych osób, które z mocy ustawy muszą co roku takie dokumenty składać. Taki obowiązek ma prezydent i jego zastępcy, przewodniczący i wiceprzewodniczący rady miejskiej, także radni, dyrektorzy wydziałów magistratu, ale i szkół oraz osoby kierujące jednostkami organizacyjnymi podległymi miastu. Wszyscy powinni w oświadczeniach podać swoje dochody osiągnięte w roku poprzednim, wyjawić czy i jakie mają nieruchomości, wskazać zaciągnięte kredyty, ale też wykazać mienie ruchome, jak choćby samochód, którego wartość przekracza 10 tys. zł.

Nie ma afer

Jak się z tego obowiązku wywiązano w Zamościu? Nieźle, mimo iż w przedstawionej podczas sesji informacji wykazano, że błędów nie udało się uniknąć. Co ważne, wszelkie nieścisłości osoby do tego zobowiązane prostowały i usuwały na bieżąco.

Czytaj także: Jaki majątek ma Andrzej Wnuk, a jaki jego zastępcy?

– Na pewno nie ma materiału na żadną aferę. To były bardzo drobne błędy – zapewnia Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta Zamość, któremu swoje oświadczenia majątkowe składali wszyscy radni.

Samorządowiec przyznaje zresztą, że i on nie uniknął pomyłki. Nie pierwszy raz zresztą, choć oświadczenie majątkowe składał już wielokrotnie. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zamościanka 11.11.2021 09:25
NO to może pan Błażewicz ujawni jakie to były błędy a nie bąkanie o drobnych pomyłkach

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama