Podczas ostatniego finału zebrano ponad 210,8 mln zł. Większość stanowiły wpłaty elektroniczne, do puszek, z którymi chodzili wolontariusze Polacy wrzucili 75,583 mln zł. To właśnie takie osoby z puszkami na datki, za które otrzymuję się serduszko – naklejkę, są znakiem rozpoznawczym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zagra ona po raz 30.
Czytaj także: Zamojski sztab WOŚP czeka na wolontariuszy
Przygotowania do finału i zbiórki już trwają. Powstają sztaby, zgłaszają się pierwsi wolontariusze. Wiadomo, że finał odbędzie 30 stycznia 2022 roku, a jako że będzie urodzinowy, to przygotowywane są specjalne atrakcje. Gwiazdami jubileuszowego koncertu w Warszawie będą zespoły IRA i Kwiat Jabłoni. „Koncert zespołu z na scenie 30. Finału WOŚP będzie transmitowany w Internecie, na antenach telewizyjnych i radiowych” – informuje orkiestra.
Ale do rzeczy, dla kogo w tym roku będą zbierane pieniądze? „Zbliżający 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tym razem rozbrzmi na rzecz okulistyki dziecięcej, a za zebrane pieniądze Fundacja zakupi sprzęt medyczny wysokiej klasy. Planowane jest też uruchomienie pierwszego w Polsce centrum szkoleniowego, gdzie lekarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności” – odpowiada na to pytanie sama WOŚP.
Można powiedzieć, że finał już się rozpoczął. Od 29 listopada w sklepach sieci Biedronka będą produkty sygnowane logo WOŚP, a w każdej placówce już od połowy grudnia staną też puszki z logo WOŚP.
Jeżeli ktoś chce zostać wolontariuszem, to musi się zgłosić do akcji poprzez internetową Bazę Wolontariuszy Finału WOŚP. To tutaj mogą rejestrować się chętne osoby, które będą zbierać pieniądze do tekturowych Skarbonek oraz eSkarbonek podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na platformie mogą zarejestrować się wyłącznie osoby pełnoletnie. Konta dla osób niepełnoletnich muszą założyć ich opiekunowie prawni. Strona znajduje się w tym miejscu.
WOŚP
To założona przez Jurka Owsiaka fundacja filantropijna zajmująca się pomocą w zakresie ochrony zdrowia. Początkowo WOŚP skupiała się wyłącznie na dzieciach, ale przez lata zaczęła pomocą obejmować także dorosłych pacjentów, a nawet seniorów. W ciągu 29. Finałów zebrano ponad 1,5 miliarda złotych. Według szacunków z 2020 roku, co piąty sprzęt w szpitalach pochodzi od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Napisz komentarz
Komentarze