Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 00:53
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Rugby: To ma dawać dzieciom radość

Nie ukończył szesnastego roku życia, gdy zadebiutował w pierwszym zespole Lublinianki. Za najlepszy prezent, jaki dostał na „osiemnastkę”, uważa możliwość gry w Meksyku przeciwko Boskiemu Diego. W latach 2005-2007 występował w Hetmanie Zamość. Po zakończeniu kariery piłkarskiej skupił się na pracy szkoleniowej. Sukcesy jako trener Maciej Kleszcz osiąga w rugby, prowadząc od ośmiu lat „Farmerów” ze Szkoły Podstawowej w Łuszczowie.
Rugby: To ma dawać dzieciom radość
Podopieczni trenera Macieja Kleszcza osiągają już sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Łuszczów Pierwszy słynie z dywanów. Łuszczów Drugi rozsławiany jest po całej Polsce przez byłego piłkarza Hetmana Zamość Macieja Kleszcza i jego podopiecznych, uprawiających rugby. Obie te miejscowości, położone przy drodze krajowej nr 82, na odcinku z Lublina do Łęcznej, zamieszkuje około półtora tysiąca mieszkańców. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łuszczowie wychowuje niespełna dwustu podopiecznych w szkole podstawowej i przedszkolu. Aż sześćdziesięcioro dzieci uprawia rugby pod okiem trenera Kleszcza. Z sukcesami. W poprzednim tygodniu „Farmerzy” SP Łuszczów zostali na warszawskim Torwarze mistrzem Polski klas czwartych w szkolnej lidze rugby tag, natomiast szóstoklasiści wywalczyli wicemistrzostwo kraju. „To wspaniały prezent świąteczny” – napisał na swoim koncie społecznościowym w Internecie Maciej Kleszcz.

 

Rugby tag w rozkwicie

Dlaczego były piłkarz wybrał rugby?

– Osiem lat temu podjąłem pracę nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Łuszczowie. Zastałem tam boisko szkolne, które trudno było nazwać boiskiem, bo było w tak fatalnym stanie. Natomiast sala gimnastyczna, utworzona ze zwykłej klasy szkolnej, miała wymiary dwanaście na pięć metrów. Nie wiedziałem, co mógłbym w takich warunkach ze swoimi podopiecznymi robić. Kolega mi podpowiedział, że jest taki człowiek, który na Lubelszczyźnie promuje rugby tag. Ów mężczyzna przyjechał do nas, przeprowadził wstępne szkolenie, przekazał sprzęt sportowy i zaszczepił we mnie nową pasję. Okazało się, że jest to wspaniała zabawa koedukacyjna, która nie wymaga siły, ale za to rozwija sprawność fizyczną, zwłaszcza spryt i szybkość działania, a także kształtuje umiejętność współpracy w zespole. Na nasze warunki jest to idealna dyscyplina – mówi Maciej Kleszcz.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama