Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:29
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Rząd wprowadza lek przeciw COVID-19 od lekarza rodzinnego

Molnupiravir będą mogli przepisać lekarze rodzinni. To jedyny, dopuszczony w Polsce lek na koronawirusa. Kryteria jego przyznawania mają zostać jednak ściśle ustalone. Kto będzie mógł liczyć na terapię preparatem?
Rząd wprowadza lek przeciw COVID-19 od lekarza rodzinnego

Autor: gov.uk

Pandemia nie ustaje

Według najnowszych statystyk opublikowanych przez ministerstwo zdrowia, minionej doby odnotowano niespełna 31 tysięcy zakażeń koronawirusem. Od początku pandemii było ich łącznie prawie 4,5 miliona. Tylko od wczoraj 375 osób zmarło z powodu COVID-19. Ogółem odnotowano dotychczas 103 062 przypadki śmiertelne. W związku z niepokojącymi danymi, w środę szef resortu Adam Niedzielski ogłosił, że w najbliższych dniach pojawi się rozporządzenie zobowiązujące jednostki administracji publicznej do wprowadzenia zdalnego trybu pracy. Minister zaapelował również do pracodawców, aby w miarę możliwości zapewnili pracownikom tę samą możliwość.

Jest lek, ale nie dla wszystkich

Molnupiravir to doustny lek, którego działanie skierowane jest na zwalczanie skutków COVID-19. Jest to preparat przeznaczony do samodzielnego przyjmowania go przez pacjentów. W Polsce stosowany jest od początku roku w przypadkach obniżonej odporności, jednak dostęp do niego jest obecnie ograniczony.

Wkrótce lekarze rodzinni będą mogli przepisywać lekarstwo swoim pacjentom. Jak podaje RMF24, w ciągu najbliższych dni zostanie jednak ściśle określona grupa osób, które będą miały przywilej korzystania z terapii.

„Nie będzie to lek dla każdego. U młodego zdrowego człowieka szanse na ciężki przebieg choroby są minimalne, nie powinien tego leku dostawać. Natomiast człowiek, który ma 70 lat i ma liczne schorzenia dodatkowe tak, bo covid go zabije” – cytuje portal prof. Andrzeja Horbana, doradcę premiera w sprawach COVID-19. Oznacza to, że Molnupiravir na zlecenie lekarzy rodzinnych trafi do osób o podwyższonym ryzyku i seniorów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Akysz 20.01.2022 13:32
Tak nagle wynaleźli nowy lek? czy to nie podejrzane?

Zamościanin 19.01.2022 13:03
A skąd mamy mieć pewność, że w tym leku nie będzie jakiegoś tlenku grafenu?.....

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama