Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:30
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Lubelscy terytorialsi są już po szkoleniu w Nowej Dębie

Dobiegło końca pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane na poligonie w Nowej Dębie. Lubelscy terytorialsi dali z siebie wszystko. Nabyli nowych umiejętności bojowych, mieli okazję sprawdzić swoją wytrzymałość. Teraz rozpoczną szkolenie zaawansowane, czyli zgrywanie pododdziałów do poziomu batalionu.
Lubelscy terytorialsi są już po szkoleniu w Nowej Dębie

Od 15 do 28 stycznia ponad 200 żołnierzy z 21 lubelskiego batalionu lekkiej piechoty było na szkoleniu zintegrowanym w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Nowa Dęba. Taki poligon to nie przelewki, ale dzięki zaangażowaniu, wszyscy zdali ten sprawdzian zarówno przed sobą, jak i przed dowódcami pododdziałów. 

Żołnierze OT doskonalili techniki strzeleckie, pracując na broni etatowej, zgodnie z pełnioną funkcją w pododdziale. Doskonalili zarówno strzelania indywidualne, jak i strzelania zgrywające w składzie pododdziału. Realizowali również zajęcia taktyczne, podczas których samodzielnie planowali i wykonywali zadania stawiane im przez dowódców, np. obrona terenu zabudowanego, przygotowanie posterunków obserwacyjnych, planowanie i przeprowadzenie zasadzki. Doskonalili także umiejętności skrytego podejścia, maskowania w terenie oraz techniki walki wręcz informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

To był bardzo dobrze wykorzystany czas, dużo nowej wiedzy i umiejętności. Hobbystycznie zajmuje się strzelectwem, jestem instruktorem i trenerem w klubie strzeleckim, więc dla mnie na pewno mocną stroną tego poligonu były intensywne szkolenia ogniowe. Zgrupowanie poligonowe pozwoliło mi usystematyzować posiadaną wiedzę, ale też opanować nowe umiejętności mówi szer. Krzysztof Adamczuk, starszy strzelec wyborowy z 21 blp. Podkreśla, że żołnierze z 21 blp jako pierwsi w Lubelskiej Brygadzie OT zakończyli szkolenia zgrywające. Teraz rozpoczną kolejny 3-letni etap, tzw. szkolenie zaawansowane, czyli zgrywanie pododdziałów do poziomu batalionu.

W tym roku mają do wyboru jeszcze 8 terminów szkoleń zintegrowanych na poligonach i w stałych rejonach odpowiedzialności. Na pierwszy jadą już 31 stycznia  do Wędrzyna (woj. lubuskie). W pierwszej turze na poligon jadą terytorialsi z Chełma, a w drugie z Zamościa.

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama