Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:36
Reklama
Reklama

Wenecja w Galerii Zamojskiej

Od 11 lutego do 6 marca w BWA – Galerii Zamojskiej będzie można podziwiać Wenecję na obrazach malowanych przez Krystynę Głowniak. Prace tej artystki znajdują się w kilku prywatnych lub uniwersyteckich kolekcjach m.in. w Hamburgu, Warszawie, Amsterdamie oraz w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, w krakowskim i lubelskim Muzeum Farmacji, a także w zbiorach Pałacu Opatów Oliwskich w Gdańsku.
Wenecja w Galerii Zamojskiej

Krystyna Głowniak jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (kierunek filologia polska), Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (kierunek historia sztuki) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studia podyplomowe w Katedrze Intermediów zrobiła pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bajka. Pełniła funkcję dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie, nauczając rysunku i malarstwa. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Posiada tytuł Zasłużonej dla Kultury Polskiej. Otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, medal Marszałka Województwa Lubelskiego oraz jubileuszową nagrodę Prezydenta Miasta Lublina. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granią.
Prace artystki znajdują się w kilku prywatnych lub uniwersyteckich kolekcjach (Hamburg, Warszawa, Gdańsk, Amsterdam, Innsbruck, Tocushima, Ułan Bator, Astama) oraz w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym (Kamienica Celejowska), w krakowskim i lubelskim Muzeum Farmacji, w zbiorach Pałacu Opatów Oliwskich w Gdańsku.

W Biurze Wystaw artystycznych Galerii Zamojskiej od 11 lutego do 6 marca będzie okazja zobaczyć jej obrazy inspirowane Wenecją. 

"Wenecja jest miastem niekonwencjonalnym, zaskakuje podczas pierwszej wizyty, ponieważ jest zbudowana na palach w przestrzeni morskiej. Trudno jest to zrozumieć, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do autobusów, tramwajów, samochodów. Tutaj wędrujemy za pomocą vaporetto, gondoli lub pieszo. Zaskakuje bogactwo miasta, w którym są liczne galerie, muzea, wystawy, teatry we wspaniałych pod względem architektury obiektach. Fotografowałam, rysowałam, malowałam i tak powstała znacząca kolekcja prac, rysunków i zdjęć" mówi artystka. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama