Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 20:04
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Kolejni ochotnicy w szeregach 2 Lubelskiej Brygady OT

2 Lubelska Brygada OT przyjęła ponad 80 kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Ochotnicy bez doświadczenia wojskowego przejdą teraz 16-dniowe szkolenie podstawowe, a żołnierze rezerwy 8-dniowe szkolenie wyrównawcze.
Kolejni ochotnicy w szeregach 2 Lubelskiej Brygady OT

Autor: Fot. 2 LBOT

To było pierwsze w tym roku powołanie ochotników do służby w pododdziałach 2 Lubelskiej Brygady OT. 11 lutego dołączyło do niej 80 kandydatów. Ci, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, mają do zaliczenia 16-dniowe szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”. Z kolei żołnierze rezerwy, którzy podjęli decyzje o powrocie do wojska w ramach WOT, odbędą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze w trybie ciągłym.

Szkolenie podstawowe do łatwych nie należy. Obejmuje szereg zagadnień z wiedzy ogólnowojskowej, ze szczególnym uwzględnieniem podstaw strzelectwa, taktyki, topografii oraz pierwszej pomocy medycznej. Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy z kompanii szkolnej 2 LBOT. Po zaliczeniu egzaminu końcowego i złożeniu uroczystej przysięgi, ochotnicy zasilą bataliony lekkiej piechoty w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Zainteresowanie piątym rodzajem sił zbrojnych w naszym regionie jest wciąż bardzo wysokie. Wykorzystując ten potencjał, dowództwo rozbudowuje struktury WOT na Lubelszczyźnie. Trwa właśnie formowanie 19 Nadbużańskiej Brygady OT w Chełmie oraz batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku, który pozostanie w strukturach 2 Lubelskiej Brygady OT. To duża szansa dla osób zainteresowanych służbą w wojsku lub szukających ciekawych perspektyw rozwoju zawodowego, jak i osobistego.

Służba w WOT daje możliwości zdobycia unikalnego doświadczenia i kwalifikacji. Ważnym atutem, podkreślanym często przez samych żołnierzy WOT, jest możliwość pogodzenia służby na rzecz ojczyzny i lokalnej społeczności z obowiązkami zawodowymi, rodzinnymi czy edukacją. Niebagatelną wartością WOT jest możliwość osobistego zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa naszego kraju i regionu - podkreśla por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT. 

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do terytorialsów, może to zrobić właściwie w każdej chwili. Należy się skontaktować z rekruterami 2 LBOT z danego powiatu (baza rekruterów dostępna jest na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/)W tym roku będzie jeszcze kilka szkoleń. Podstawowe są zaplanowane na: 25.03-09.04; 6-21.05; 1-16.07; 16.09-01.10; 14-29.10; 25.11-10.12; a szkolenia wyrównawcze (dla żołnierzy rezerwy): 25.03; 23.04; 23.07; 1.10.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama