Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:20
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

PERŁY BIZNESU 2022: Browar Sulewski (Średnie Przedsiębiorstwo)

Browar "Sulewski" jest nowoczesnym browarem o docelowym potencjale produkcyjnym sięgającym ponad 5 mln litrów piwa rocznie. Wybudowano go w Hrubieszowie przy ul. Kolejowej. Inwestorem jest spółka Pryzmat, właściciel Browaru Sulewski, który od prawie dekady warzy i sprzedaje rzemieślnicze piwo.
PERŁY BIZNESU 2022: Browar Sulewski (Średnie Przedsiębiorstwo)

Autor: Ofertą Browaru Sulewski zainteresowali się Włosi, Litwini i Amerykanie.

Urządzenia do fermentowania i leżakowania piwa sprowadzono z Bawarii w Niemczech. Zainstalowała je uznana na całym świecie firma Kaspar Schultz. Browar ma także linie technologiczne do napełniania, kapslowania i pakowania butelek w kartony. Budowa browaru i instalacja wszystkich urządzeń została zakończona na przełomie sierpnia i września 2019 r.

– Prawie trzymiesięczny poślizg był spowodowany pandemią COVID-19, która bardzo mocno zweryfikowała nasze plany. Pierwsze warzenie piwa w nowym browarze mogliśmy przeprowadzić we wrześniu 2019 r. A w 2020 r. z powodu lockdownu niemożliwe były spotkania z dystrybutorem. Mieliśmy zagwozdkę – co dalej? Na szczęście potem wszystko ruszyło. Dopiero ten rok tak naprawdę jest przełomowy. Zeszły rok był wyjątkowo trudnym czasem oczekiwania – mówi Tomasz Sulewski, współwłaściciel browaru.

Duży browar przy ul. Kolejowej będzie miał moc produkcyjną prawie 50 razy większą, niż mniejszy przy Hotelu "Sulewski". Ten restauracyjny browar produkuje rocznie około 120 tys. litrów ośmiu rodzajów piwa rzemieślniczego, w oparciu o zastrzeżone receptury. Smakiem nawiązują one do piw charakterystycznych dla Bawarii i naszych południowych sąsiadów. W nowym browarze produkowane są podstawowe marki, które wcześniej warzono w mniejszym browarze z hotelem: lager, pils i dunkel.

– Jesteśmy zainteresowani dotarciem do piwoszy, którzy mają duże wymagania. Klasyka w dobrym wydaniu zawsze znajdzie odbiorców – tłumaczy Tomasz Sulewski.

Na razie Browar "Sulewski" nie eksportuje piwa poza granice Polski. Ale jego ofertą zainteresowali się Włosi, Litwini i Amerykanie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama