Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 16:36
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

PERŁY BIZNESU 2022: Małgorzata Wróbel (Dobroczyńca Roku)

Małgorzata Wróbel to prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Amazonek. Stowarzyszenie powstało w styczniu 2017 roku. Zamysłem jego założenia było pomaganie sobie nawzajem oraz wspieranie w trakcie choroby nowotworowej lub tuż po niej.
PERŁY BIZNESU 2022: Małgorzata Wróbel (Dobroczyńca Roku)
Biłgorajskie Amazonki działają niezwykle prężenie.

– Gdy zachorowałam, zaczęłam szukać miejsca dla siebie. W październiku 2016 roku uczestniczyłam w konferencji poświęconej problemom nowotworowym. Tam temat założenia Stowarzyszenia został nagłośniony. Dodatkowo wsparcie udzieliły nam, kobietom z Biłgoraja i okolic, Amazonki z Lublina, które przekonywały grupkę kilku osób, że założenie takiej organizacji jest nieocenione. Przekonywały, że w grupie raźniej zwalczyć chorobę. Miały racje – mówi Alina Derylak, współzałożycielka Biłgorajskich Amazonek. Dodaje, że wiele osób zmagających się z problemem nowotworu piersi jeździło na spotkania Amazonek do Lublina lub Zamościa. 

Odległość utrudniała spotkania i aktywny udział w Stowarzyszeniu. Dlatego też powstanie organizacji zrzeszającej Amazonki w Biłgoraju było niezwykle ważne. Obecnie zrzesza ono 30 osób.
Biłgorajskie Amazonki działają niezwykle prężenie. Pozyskują środki na działalność z wielu źródeł. 

– Piszemy projekty, aby pozyskać środki m.in. na rehabilitację ręki, na wspólne wycieczki i integrację – mówi Małgorzata Wróbel, prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Amazonek. 

Panie jeżdżą na pielgrzymki, organizują spotkania okolicznościowe, a w tym roku będą gospodarzem prestiżowej konferencji o tematyce zdrowotnej „Wygraj z rakiem”. Poza zacnymi prelegentami, będzie możliwość porównania zdrowej i chorej piersi na fantomie. Panie w swojej działalności stawiają na edukację, wspieranie, jak również integrację. 

– To wychodzenie poza nas samych – zaznacza. Podkreśla, że Amazonki prowadzą również punkt, w którym kobiety dowiadujące się o swojej chorobie mogą uzyskać potrzebne informacje i wsparcie. – Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, jednak dzielimy się naszym doświadczeniem. To bardzo ważne na samym początku diagnozy. Przekazujemy porady z własnego doświadczenia. Wszystko to umacnia kobiety w walce z chorobą – mówi. 

Punkt mieści się przy ul. Kościuszki 28 w Biłgoraju i jest otwarty w drugi i czwarty czwartek miesiąca w godz. 14.00-16.00. 

Małgorzata Wróbel to z pewnością kobieta, która czyni dobro wokół siebie i zaraża nim innych. Z tego powodu została nominowana w plebiscycie Perły Biznesu Kroniki Tygodnia w kategorii Dobroczyńca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama