Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 21:08
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Gm. Werbkowice: Wiadomo ile zapłacą rolnikom za buraki

Cukrownie Krajowej Grupy Spożywczej (także cukrownia w Werbkowicach) już rozpoczęły kontraktację buraków cukrowych na nadchodząca kampanię. Werbkowicka cukrownia może w jej trakcie przerobić ponad 1 mln ton surowca.
Gm. Werbkowice: Wiadomo ile zapłacą rolnikom za buraki
Cukrownia Werbkowice może przerobić na cukier ponad 1 mln ton buraków.

Szymon Smajdor, rzecznik prasowy Krajowej Grupy Spożywczej poinformował, że cena za buraki kontraktowane ustalona została na poziomie nie mniejszym niż 45 euro za 1 tonę buraków standardowych.

– Cukrownie należące do koncernu „Polski Cukier” od wielu lat oferują polskim plantatorom najwyższe stawki za dostarczone buraki. Ostatecznie cena za surowiec dostarczony w nadchodzącej kampanii zostanie uzgodniona z plantatorami przed jej rozpoczęciem. Spotkanie ze związkami plantatorów zaplanowano na sierpień – zaznaczył Szymon Smajdor, rzecznik prasowy Krajowej Grupy Spożywczej.

Jednocześnie rzecznik KGS (dawniej Krajowej Spółki Cukrowej) przypomina, że podczas tegorocznej kampanii cukrowniczej obowiązywał będzie mechanizm reklasyfikacji buraków nadwyżkowych. Umożliwi ona rozliczenie części dostarczonych nadwyżek surowca w cenie buraków zakontraktowanych.

Szymon Smajdor przypomina, że w czerwcu tego roku spółka wypłaciła dodatkową premię plantatorom, którzy zasiali i uprawiają więcej buraków cukrowych we własnym gospodarstwie. Premia wyniosła 1 tys. zł netto do każdego zasianego i uprawianego hektara buraków cukrowych.

– Kondycja finansowa Spółki daje podstawy do tego, żeby realnie odpowiedzieć na wzrost kosztów uprawy buraka cukrowego – tłumaczy Szymon Smajdor, rzecznik prasowy Krajowej Grupy Spożywczej.

– Potencjalna moc przerobu surowca w cukrowni Werbkowice wynosi 1,1 mln ton buraków podczas jednej kampanii. Zobaczymy, ile surowca uda nam się zakontraktować – podkreśla Maryla Symczuk, dyrektor Cukrowni w Werbkowicach.             

Plantatorzy skupieni wokół cukrowni w Werbkowicach mogą także liczyć na szereg działań wspierających ze strony tej cukrowni. Cukrownicy pomogą zaopatrzyć się w rolnicze środki produkcji, zorganizują szkolenia agrotechniczne, promocyjne programy ochronne oraz wsparcie z Funduszu Pomocowego w przypadku niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników. Cukrownia oferuje także doradztwo wyspecjalizowanych agrotechników i inspektorów surowcowych. Po szczegółowe informacje plantatorzy mogą zwrócić się do inspektorów surowcowych w Cukrowni Werbkowice.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama