W rajdzie "Nadbużańskim Tropem - Rowerem Wśród Natury" wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Na rowerach przejechali ok. 37 km. Dodatkowo uczestnicy mieli za zadanie wykonać jak najwięcej fotografii zwierzyny łownej. Pierwsi kolarze pojawili się na mecie po niespełna dwóch godzinach od startu. Spośród pierwszych 30 uczestników wyłoniono najlepszych „myśliwych” fotograficznego polowania. Królową została Anna Sokołowska, a królem Kamil Martyniuk. Tytuł wicekrólowej przyznano Beacie Miturze, a tytuł wicekróla Kazimierzowi Turczanikowi. Narody przyznano również w kategorii Królowej i Króla Pudlarzy (najmniej zdjęć zwierzyny łownej). Te tytuły przypadły Urszuli Watras i Markowi Kociachowi. W kategorii drużynowej zwyciężyli Magdalena Bartyzel-Zirebiec, Paweł Zirebiec i Marek Watras. Nagrody w rajdzie rowerowym ufundowała Gmina Mircze i Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy Zamość.
Rajdowi towarzyszył konkurs kulinarny. Zgłosiło się do niego 11 kół gospodyń wiejskich z gminy Mircze. Panie przygotowały potrawy, które oceniono w dwóch kategoriach: te przygotowane z dziczyzny oraz potrawy tradycyjne. Ocena sprawiła sporo trudności komisji konkursowej. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Dlatego zdecydowano się przyznać 3 pierwsze miejsca w obydwu kategoriach.
Wśród potraw z dziczyzny najwyżej oceniono: "Ragout z sarny" przygotowane przez KGW Kryłów, "Boczek z dzika" to potrawa zgłoszona przez KGW Modryń Kolonia, a "Szarpany jeleń" przygotowało KGW Modryń. W tej kategorii wyróżnienie odebrały panie z KGW Stara Wieś za pierogi z mięsem i podrobami z sarny, a także KGW Marysin za pasztet z sarny.
Natomiast wśród potraw tradycyjnych nagrodzono: Proziaki z KGW Kryłów, drożdżówki z jagodami z KGW Modryń Kolonia oraz chleb ze smalcem przygotowany przez KGW Wereszyn. Wszyscy laureaci oraz uczestnicy konkursu kulinarnego otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Gminę Mircze.
Nadleśnictwo Mircze przygotowało konkurs wiedzy z łowiectwa, leśnictwa i ochrony przyrody. Wzięło w nim udział 14 osób. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Mircze. Na scenie w Kryłowie wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mirczu: Nadbużańskie Echo, Szychowianki, Arabeska i Kapela Mirecka. Wieczorną część rozpoczął klimatycznym koncertem Waldek Kondraciuk, a zakończył góralskim akcentem zespół Baciary.
Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Mircze, Nadleśnictwo Mircze, Lasy Państwowe gminny Ośrodek Kultury w Mirczu Polski Związek Łowiecki, Zarząd Okręgowy w Zamościu.
Napisz komentarz
Komentarze