Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 15:36
Reklama
Reklama

Czy ktoś jeszcze tego używa? Nadchodzi koniec pewnej epoki

Z rynku znika gazetowy program telewizyjny. Eksperci są zgodni: w Polsce kończy się pewna epoka.
Czy ktoś jeszcze tego używa? Nadchodzi koniec pewnej epoki

Autor: iStock

Kiedyś były w każdym polskim domu. Leżały dumnie przez tydzień na ławie w salonie (chociaż w latach 90 XX wieku mówiło się „duży pokój”). Drukowany program telewizyjny był koniecznością, żeby widz wiedział, co pokażą stacje telewizyjne. Takie programy wydawane były zazwyczaj w piątki i – oprócz samego wykazu stacji i audycji – były w nich też artykuły, zapowiedzi, recenzje filmów czy plotki.

Dzisiaj takie publikacje też są obecne, ale wypiera je internet czy telewizja hybrydowa. Jednym kliknięciem można sprawdzić co „leci” w TV i nie trzeba wertować papierowego programu.

Dlatego era takich wydawnictw mija. Jesienią tego roku przestanie się ukazywać „Kropka TV” wydawana przez Edipresse Kolekcja na zlecenie sieci sklepów Biedronka.

„Kropka TV” zaczęła się ukazywać wiosną 2006 r. Tytuł w całości jest przeznaczony do sprzedaży w sieci sklepów Biedronka, ale  ani wydawca ani zleceniodawca nie ujawniają, ile wynosi nakład. Pismo zawiera program telewizyjny, porady i przepisy. W 2019 r. magazyn przeszedł relaunch. Wydawca odświeżył szatę graficzną i logo tygodnika, rozbudował sekcję „Gwiazdy” i „Porady”. Dołożono też drugi grzbiet: „Kuchnia i kropka” zawierający przepisy kulinarne nadsyłane przez czytelników oraz odredakcyjne porady dietetyczne” – przypomina serwis Wirtualnemedia.pl.

Gazetka ma zniknąć w październiku, a powodem są rosnące ceny papieru.

Nie oznacza to, że już nigdzie nie będzie można przeczytać o telewizji w papierze. Takie programy wydają inni i są też dodawane do piątkowych wydań gazet. Lokalne media zazwyczaj drukują program w swoim grzbiecie.

I jeszcze jedna ciekawostka. Może ktoś pamięta coś takiego jak Telegazeta. To uboga graficznie funkcja telewizyjna z ogłoszeniami, informacjami i właśnie programem TV. Wizualnie wygląda jak pierwsze gry komputerowe sprzed dekad. W zestawieniu z internetem Telegazeta przegrywa i teoretycznie „nie ma prawa” się nie ukazywać. A tu zaskoczenie. Okazuje się, że z Telegazety korzysta jeszcze 1,5 mln osób miesięcznie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama