Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:59
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Mokre: Banerami w piratów drogowych

Z początkiem roku szkolnego postanowili zadbać o bezpieczeństwo dzieci, które uczęszczają do miejscowej podstawówki. Stowarzyszenie Nowoczesne Mokre wraz z partnerami umieściło przy drogach m. in. w okolicy szkoły banery apelujące do kierowców, aby poruszali się wolniej. Przekaz jest jasny: "Uwaga dzieci!!! Dostosuj prędkość".
Mokre: Banerami w piratów drogowych
Banery pojawiły się w piątek (26 sierpnia). Wszystkie są w jaskrawych kolorach, aby każdy kierowca je zauważył i zwolnił, zwłaszcza że rozpoczyna się rok szkolny i na drodze pojawią się dzieci.

Banery pojawiły się w piątek (26 sierpnia) przy drogach w Mokrem (gm. Zamość), w tym dwa zamontowano w okolicy miejscowej szkoły podstawowej. Wszystkie są w jaskrawych kolorach, aby każdy kierowca je zauważył i zwolnił, zwłaszcza że rozpoczyna się rok szkolny i na drodze pojawią się dzieci. – Chodzi o to, żeby kierowcy przyhamowali w terenie zabudowanym, bo niektórzy jeżdżą jak burza – mówi Andrzej Wiśniewski, wiceprezes Stowarzyszenia Nowoczesne Mokre, które jest pomysłodawcą akcji.

Wcześniej członkowie stowarzyszenia znaleźli partnerów i sponsorów oraz załatwili pozwolenia na umieszczenie banerów w pasie drogowym.

Dobre rozwiązanie

Łukasz Sierak, który stoi na czele mokrzeckiego stowarzyszenia, przypomina, że to już druga taka akcja. – W zeszłym roku spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem, dlatego w tym, wspólnie ze wspierającymi nas przedsiębiorcami (chodzi m.in. o firmy Greinplast i Drogmost – przyp. red.) oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna i Aeroklubem Ziemi Zamojskiej, postanowiliśmy kontynuować akcję – mówi pan Łukasz.

W Mokrem jest sporo dzieci. – Niektóre będą stawiać pierwsze kroki do szkoły, dlatego chcemy wyczulić kierowców, żeby uważali na drodze – mówi Andrzej Wiśniewski. – Na razie szczęśliwie nikomu nic się nie stało na drodze, ale lepiej dmuchać na zimne – dodaje Andrzej Wiśniewski. – Rozwiązanie z banerami zostało podpatrzone przez naszych mieszkańców w zachodniej Europie i przeniesione na nasz grunt. Uważam, że to, co dobre, trzeba wprowadzać, a to, co złe – eliminować.

Razem można więcej

Paweł Michalski prowadzi firmę Drogmost. – Mieszkam w sąsiedniej miejscowości Hubale, ale pochodzę z Kolonii Mokre i jestem zżyty z tą miejscowością – mówi pan Paweł, tata trójki małych dzieci. – Bez zastanowienia włączyliśmy się do akcji, bo ma ona szczytny cel. Jeśli nawet co trzeci kierowca zauważy baner i zwolni, to już jest sukces. Nasza firma zatrudnia wielu kierowców, przejeżdżamy przez Mokre ciężkim sprzętem, więc dla nas ta akcja jest tak samo ważna jak dla mieszkańców.

Podobnie postrzega to stojący na czele Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna poseł Sławomir Zawiślak. – Nikogo nie trzeba przekonywać, że bezpieczeństwo dzieci na drodze jest najważniejsze – powiedział nam poseł Zawiślak. – Widoczne z dużej odległości banery mają na celu ostrzegać kierujących pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności względem pieszych – najmłodszych uczestników ruchu, a także zmuszać do obserwowania drogi i jej otoczenia. Ta oddolna akcja jest ze wszech miar godna pochwały i naśladowania. Zebraliśmy się razem, żeby zrobić coś dobrego. Razem można więcej. W obliczu licznych potrzeb i możliwości realizacyjnych ważnych projektów, zapraszamy inne stowarzyszenia i mieszkańców mających pomysły na rozwój naszego regionu do współpracy.

Policja popiera akcję. – Jeżeli jakakolwiek inicjatywa ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drodze, to nie sposób jej nie poprzeć – mówi asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że na początku września w okolicach szkół, jak co roku, pojawi się więcej patroli, które będą obserwować zachowania kierowców i pieszych, a poza tym wraz z początkiem roku szkolnego ruszy akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, a wraz z nią spotkania i pogadanki policjantów z uczniami, m.in. na temat bezpieczeństwa na drodze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

z 30.08.2022 23:27
Nie ma wątpliwości, że po takim apelu, dzieci dostosują prędkość.

Funkcjonariusz 30.08.2022 08:56
Juz niedługo MANDATAMI W KIEROWCÓW!Jeszcze większymi,Oj jak to lubię

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama