Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 02:53
Reklama
Reklama

Susiec: Rajd w pogoni za tradycją łowiecką

„W krainie wielkich łowów – w pogoni za tradycją łowiecką” – pod takim hasłem w pierwszy weekend października w Suścu zorganizowano wydarzenie, któremu patronował święty Hubert. Był rajd rowerowy, którego uczestnicy walczyli o tytuł królowej i króla polowania. Stoły uginały się od potraw – dziczyzny, popisowych susieckich dań i nalewek. A wszystkim uczestnikom czas umilał m.in. chór myśliwski.
Susiec: Rajd w pogoni za tradycją łowiecką
Po tym jak uczestnicy rajdu odpoczęli i się posilili, ogłoszono zwycięzców. "Królem polowania" i jego zwycięzcą został Marek Watras. Królową Aleksandra Materna-Figurna.

Autor: GOK Susiec

Zorganizowany przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu oraz Urząd Gminy w Suścu rajd przyciągnął wielu pasjonatów czynnego wypoczynku.

Święty Hubert i tym razem okazał się bardzo łaskawy i umożliwił ponad 60 uczestnikom rajdu pokonanie 35-kilometrowej trasy bez kropli deszczu – cieszył się wójt Zbigniew Naklicki, który kibicował zawodnikom.

Na starcie zameldowało się ich sześćdziesięciu. Trasa rajdu, który był w formule polowania, poprowadziła ich leśnymi szlakami Roztocza, z punktami kontrolnymi w takich punktach jak: wzgórze "Kościółek", Borowe Młyny, kamieniołom w Nowinach.

Zawodnicy mieli za zadanie podczas jazdy sfotografować jak najwięcej makiet zwierząt, które zostały umieszczone na trasie. To było dodatkowo punktowane. Podczas gdy rowerzyści mknęli ścieżkami, pozostali uczestnicy wydarzenia zorganizowanego w parku uczestniczyli m.in. w warsztatach kulinarnych.

Dziczyzna na stołach

W parku zresztą działo się tego dnia jeszcze dużo więcej. Zorganizowano tam konkurs kulinarny dla kół gospodyń z gminy Susiec (zgłosiło się dziesięć). Przygotowały one potrawy z dziczyzny, które oceniono w trzech kategoriach.

W kategorii najlepsza potrawa z dziczyzny pierwsze miejsce zdobyło KGW w Rybnicy za gulasz z sarniny z warzywami, drugie miejsce – KGW w Wólce Łosinieckiej za pierogi z sarniny, trzecie – KGW w Łosińcu I za roladę z sarny.

Najlepsza potrawa tradycyjna – susiecka to zupa kurkowa przyrządzana przez KGW w Wólce Łosinieckiej. Na drugim miejscu są gołąbki roztoczańskie, które idealnie przygotowuje KGW Paary. Warto jeszcze polecić potrawę KGW w Łosińcu I, która zdobyła trzecie miejsce w tej kategorii. A była to kulasza ze skwarkami i kręciołki.

Najlepszą nalewkę zrobiło KGW z Kunek i była to nalewka z jeżyn. Drugie miejsce zdobyło KGW w Paarach za dereniówkę, a trzecie KGW w Maziłach za żurawinówkę.

Wszystkich tych potraw i nalewek można było spróbować. Stoły były zastawione także potrawami przygotowanymi przez myśliwych z Koła Łowieckiego nr 33 "Lis" w Lubartowie i mistrzów kuchni z Zajazdu "Kalinka" w Kaczórkach. I znalazły się na nich potrawy kuchni myśliwskiej i pieczone dziki!

Rowerzyści walczyli o tytuł króla i królowej polowania

Po tym jak uczestnicy rajdu odpoczęli i się posilili, ogłoszono zwycięzców.

"Królem polowania" i jego zwycięzcą został Marek Watras, "Vice królem polowania" – myśliwy Paweł Zirebiec, tuż za nimi był Michał Grądkowski.

"Królową polowania" zasłużenie okrzyknięta została Aleksandra Materna-Figurna, Tytuł "Vice królową polowania" zdobyła Elżbieta Kijko. Za królowymi była Katarzyna Stadnicka-Makuch.

W kategorii drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna "Basior" w składzie: Magdalena Bartyzel-Zirebiec, Paweł Zirebiec, Marek Watras. Drugie miejsce – drużyna "Banda Aleksandry" w składzie: Aleksandra Materna-Figurna, Marek Figurny, Marek Ornarowicz. Trzecie miejsce – drużyna "Omyk" w składzie: Stanisława Więcław, Andrzej Więcław, Bogdan Kozyra.

Program tego dnia uzupełniały koncerty zespołów młodzieżowych z Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu i koncert Chóru Myśliwskiego "Knieja" działającego przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Zamościu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama