Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 14:02
Reklama
Reklama

Turobin: Kosztowne malowanie

Oznakowanie poziome na drogach jest potrzebne, bo poprawia bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Aby je wykonać, potrzebne są jednak niemałe pieniądze. Nie wszystkich na to stać.
Turobin: Kosztowne malowanie
Wykonanie jednego metra oznakowania to koszt niemal 100 zł.

Autor: Pixabay

Jerzy Krasoń, radny Rady Powiatu w Biłgoraju twierdzi, że konieczne jest wykonanie oznakowania poziomego dróg powiatowych położonych w gminie Turobin. Chodzi o linie przebiegające środkiem drogi lub wzdłuż poboczy. Pojawić one miałyby się na drogach relacji Huta Turobińska – Tokary oraz Zagroble – Rokitów – Żurawie – Wólka Czernięcińska. Zdaniem radnego, takie są potrzeby mieszkańców i wynikają z potrzeby ich bezpieczeństwa.

– Drogi te mają nową nawierzchnię i nie będą potrzebowały remontu przez kilka lat. Mieszkańcy sygnalizują, że jadąc tymi drogami w warunkach złej widoczności, po zmroku lub w nocy, zagrożone jest ich bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu – twierdzi radny. Dodaje, że w sąsiedztwie dróg występują łąki. 

Podczas mgły jazda samochodem odbywa się na „oślep”, co stanowi duże zagrożenie. Linie ułatwiłyby poruszanie się w złych warunkach i poprawiłyby bezpieczeństwo. Za malowaniem linii miałby przemawiać również fakt, że na obu drogach jest bardzo dużo zakrętów. Radny naliczył, że łącznie jest ich aż 53. 

– Daje się zauważyć, że lepszy stan dróg powoduje wzrost prędkości pojazdów i rośnie tendencja do „ścinania” przez kierowców zakrętów, co prowadzi do przejeżdżania przez nich na przeciwny pas i może doprowadzić do fatalnych w skutkach zdarzeń – twierdzi. Dodatkowo są to drogi o wzmożonym ruchu pieszym i rowerowym.

Przeczytaj także: 

Malowania linii w najbliższym czasie nie będzie. Powodem są pieniądze, a właściwie ich brak. 

– Rosną koszty utrzymania dróg, w tym oznakowania poziomego. Cena z ostatniego przetargu to 82,40 zł brutto za 1 metr znakowania. Obecnie na drogach powiatowych powierzchnia oznakowania poziomego wynosi ok. 18,5 tys. metrów, które wymagają cyklicznej odnowy – twierdzi starosta Andrzej Szarlip. 

Dodaje, że takie znakowanie miejsc niebezpiecznych odbywa się w miarę możliwości budżetowych. Tylko w tym roku zostało wykonane w gminie Turobin nowe oznakowanie poziome w obrębie skrzyżowań w miejscowości Żabno i Olszanka. 

– Oznakowania poziome dróg mogą być kolejnym etapem po wykonaniu nowych nawierzchni bitumicznych we wszystkich miejscowościach naszego powiatu. Występują również duże potrzeby finansowe w zakresie remontów i budowy chodników – zaznacza starosta. Dodaje, że w tym roku oznakowania na drogach wskazanych przez radnego nie będzie. – Rozumiemy potrzeby mieszkańców, jednak podobne warunki ruchu posiadają setki kilometrów naszych dróg – twierdzi. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]
Reklama