Różnice środowiskowe i kulturowe spowodowały, że pobyt na Roztoczu był dużym przeżyciem, gdyż niektórzy studenci byli po raz pierwszy w lesie o charakterze naturalnym w jesiennej scenerii. Doszło do tego za sprawą prof. Jolanty Warchoł z Politechniki Wrocławskiej, która w RPN zaplanowała zajęcia dla 25 osób biorących udział w Projekcie Erasmus Mundus Joint Master Degree.
Podczas zajęć wicedyrektor RPN Tadeusz Grabowski poinformował gości o zasadach ochrony przyrody i nieudostępniania parku. Studenci zwiedzili Ośrodek Edukacyjno-Muzealny, Izbę Leśną, Ośrodek Hodowli Zwierząt we Floriance.
Ponadto zapoznano studentów z systemem wód opadowych przy siedzibie dyrekcji RPN, stosowaniem odnawialnych źródeł energii w obszarach objętych ochroną przyrody i zabytków. Szczególne zainteresowanie wzbudziły hydrofitowe oczyszczalnie ścieków i możliwości ich wykorzystania w różnych strefach klimatycznych.
Dodatkowo pochodzący często z egzotycznych krajów, w tym m.in. Nepalu i Tanzanii goście poznali kuchnię regionalną, niektóre obyczaje oraz muzykę regionu.
RPN jest jednym z 17 partnerów w Projekcie Erasmus Mundus Joint Master Degree, który koordynuje Politechnika Wrocławska.
Napisz komentarz
Komentarze