Jego celem jest zdobycie najwyższych szczytów i miejsc w każdym afrykańskim kraju. Łącznie do zdobycia jest 56 lub 66 szczytów. Zależy to od tego, czy do celów projektu zaliczymy również wyspy, terytoria zależne i niezależne położone dookoła kontynentu afrykańskiego.
Dotychczas zorganizował kilkanaście podróży i wędrówek na 22 afrykańskie szczyty: Kilimandżaro, Mount Meru i Ol Doinyo Lengai w Tanzanii, Mount Kenya w Kenii, Ruwenzori w Ugandzie, Karisimbi w Rwandzie, Mount Heha w Burundi, Mafinga Hills w Zambii, Sapitwa Peak w Malawi, Mount Iboundji i Mount Bengoué w Gabonie, Pico de São Tomé na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej, Königstein w Namibii, Otse Hill w Botswanie, Ras Dashen w Etiopii, Jebel Toubkal w Maroku, Mount Cameroon w Kamerunie, Mount Binga w Mozambiku, Mount Nyangani w Zimbabwe, Piton de la Petite Rivière Noire na Mauritiusie oraz Mount Afadjato i Mount Aduadu w Ghanie. Nie wszystkie góry jednak udało się zdobyć.
Za konsekwentną realizację projektu otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas „Kolosów” w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor książki/albumu fotograficznego pod tytułem "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", a także ebooka podróżniczego „Poradnik przed podróżą do Afryki - Tanzania, Kenia”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka suahili.
Rober Gondek barwnie opowiedział o swoich wyprawach, co podparte było wysokiej jakości pokazem multimedialnym. Po zakończeniu prezentacji zgromadzeni mogli obejrzeć i zakupić oryginalne i niepowtarzalne wyroby z Afryki: biżuterię, kosmetyki, rzeźby, maski, figurki i inne dekoracje, które podróżnik oferuje również w swoim afrykańskim sklepie internetowym „Szczyty Afryki”.
Napisz komentarz
Komentarze