Policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego – czytamy na stronie Policji, gdzie niedawno pojawiło się przypomnienie o rekrutacji.
Kto zechce wstąpić do służby, może liczyć na pracę niezależnie od posiadanego doświadczenia zawodowego, gwarancję stałych warunków pracy, możliwość rozwoju zawodowego, różnorodny system szkoleń, precyzyjny system wynagrodzenia (m.in. trzynastkę, równoważnik za umundurowanie), a także rozbudowany system socjalny (m.in. dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariuszy i rodzin, równoważnik za brak lokalu mieszkalnego, pokrycie kosztów dojazdu do pracy).
Wymagania
Brzmi nieźle, ale są pewne ograniczenia dla zainteresowanych. Bo policjantem może zostać tylko:
- obywatel Polski,
- o nieposzlakowanej opinii,
- nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystający z pełni praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie lub średnie branżowe,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Zamość: "Dzwon" na skrzyżowaniu. Pięć osób zabrano do szpitala
Józefów: Wandal na cmentarzu. Co mu przeszkadzały znicze i wiązanki?
Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (wpis w książeczce wojskowej – przeniesiony do rezerwy).
Masz tatuaż?
Zgodnie z Zarządzeniem numer 7 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 marca 2013 roku w sprawie regulaminu musztry w Policji umundurowanemu policjantowi zabrania się noszenia lub eksponowania elementów naruszających powagę munduru, w szczególności widocznego tatuażu na głowie, szyi, dłoniach – informuje Policja.
„W przypadku posiadania przez policjanta widocznego tatuażu na innych częściach ciała, którego symbolika, forma lub treść mogą być postrzegane jako godzące w powagę munduru oraz społeczny wizerunek policyjnej formacji, przełożony wydaje policjantowi polecenie zasłonięcia tatuażu w szczególności elementami umundurowania zgodnymi z obowiązującym zestawem przedmiotów umundurowania, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach nie dopuszcza go do służby lub odsuwa od jej pełnienia” - czytamy w komunikacie.
"Odmowa wykonania polecenia, stanowi przewinienie dyscyplinarne i jest podstawą wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w rozumieniu przepisów o odpowiedzialności dyscyplinarnej policjantów. Przełożony może uwzględnić odstępstwo od zasad określonych w regulaminie w przypadkach podyktowanych charakterem służby lub względami bezpieczeństwa".
Podsumowując, policjant musi wyglądać godnie, a jego wygląd zewnętrzny powinien być schludny i budzący szacunek, a nie ekstrawagancki. Tatuaże na całej twarzy, które ciężko czymś zasłonić, mogą nosić osoby, które o tym zawodzie nie marzą.
Rekrutacja
Postępowanie kwalifikacyjne prowadzi Sekcja Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie (ul. Narutowicza 73).
Gwiazdy i fani zaśpiewają "Razem" z Witoldem Pasztem
Pożary, wypadki, ofiary śmiertelne. Tomaszowska straż podsumowała 2022 rok
Kontakt telefoniczny pod numerami:
tel. 47 811-46-55).
lub
47 811-42-62 – powiaty: biłgorajski, janowski, kraśnicki, opolski, tomaszowski, zamojski.
47 811-46-53 – powiaty: chełmski, hrubieszowski, łęczyński, krasnostawski, świdnicki, włodawski,
47 811-40-94 - nabór na stanowiska cywilne w Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
adres e-mail: [email protected]
Napisz komentarz
Komentarze