Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 20:03
Reklama
Reklama

NU-MED w Zamościu leczy rocznie około 1500 chorych

Po blisko siedmiu latach funkcjonowania, Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED w Zamościu leczy rocznie około 1500 chorych z rozpoznaną chorobą nowotworową. 4 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem.
NU-MED w Zamościu leczy rocznie około 1500 chorych
Jak informuje dr n. med. Krzysztof Patyra, zastępca dyrektora ds. medycznych, najczęstsze nowotwory leczone w Zamościu to rak gruczołu krokowego, pęcherza moczowego, piersi i płuc.

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED w Zamościu rozpoczęło swoją działalność w 2016 r. Powstało we współpracy z zamojskim szpitalem „papieskim”, tworząc ośrodek z kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych. – Z istniejącymi oddziałami zabiegowymi oraz oddziałem Onkologii Klinicznej Szpitala Wojewódzkiego Jana Pawła II, NU-MED zabezpieczył pełną opiekę onkologiczną, uzupełniając ją o leczenie radioterapią – informuje Joanna Chłądzyńska, rzecznik prasowy Grupy NU-MED.

Dzięki temu dostęp do terapii onkologicznej dla pacjentów z całej Zamojszczyzny został znacząco ułatwiony. Sama radioterapia stanowi istotny element leczenia onkologicznego na różnym jego etapie. Blisko 60 proc. chorych z rozpoznaną chorobą nowotworową podlega leczeniu napromienianiem. NU-MED jest ośrodkiem wyposażonym w najnowszą, wysoko specjalistyczną aparaturę medyczną, pozwalającą na prowadzenie leczenia na najwyższym poziomie, a doświadczona kadra medyczna zapewnia najlepszą jakość leczenia.

Leczenie w ośrodku – w zależności od kwalifikacji medycznej, stanu ogólnego pacjenta i rodzaju terapii – prowadzone jest stacjonarnie, w 35-łóżkowym oddziale lub ambulatoryjnie, z możliwością pobytu pacjentów w hotelu.

Stosowane techniki napromieniania są zgodne z zaleceniami polskich towarzystw onkologicznych oraz standardami światowymi. Wspólnie ze szpitalem „papieskim” ośrodek tworzy konsylia lekarskie, dzięki którym chory, po wcześniej wykonanej diagnostyce jest kwalifikowany przez zespół wielospecjalistyczny do odpowiedniego sposobu leczenia onkologicznego.

Najczęstsze nowotwory leczone w Zamościu to rak gruczołu krokowego, pęcherza moczowego, piersi, płuc, nowotwory ginekologiczne, głowy i szyi oraz centralnego układu nerwowego. Od kilku lat w NU-MED stosowane są również techniki radioterapii dedykowane pacjentom z przerzutami do układu kostnego.

Centrum posiada pracownię brachyterapii, w której stosowane są metody napromieniania od wewnątrz. W ub. roku uruchomiono tam również Pracownię PET-CT, dzięki czemu rozszerzono możliwości precyzyjnej diagnostyki onkologicznej.

Lekarze onkolodzy pracujący w Ośrodku Radioterapii NU-MED służą konsultacjami, pomocą w przeprowadzeniu diagnostyki i kwalifikacji do leczenia, bez potrzeby przedstawienia skierowania.

Nowotwory złośliwe to druga – po chorobach układu krążenia – przyczyna zgonów w Polsce. Zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Nowotworów, rocznie odnotowuje się w całym kraju ponad 160 tys. nowych zachorowań na nowotwory złośliwe oraz około 100 tys. zgonów.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Maag. 10.02.2023 15:56
Ja jestem zachwycona empatią indywidualnym podejściem do pacjenta jako osobnej jednostki, troskliwą opieką pracowników od Lekarzy przez Pielęgniarki aż po Techników Elektroradiologii i personel pomocniczy zatrudniony w Placówce. Jesteście CUDOWNI!❤️❤️❤️❤️

gość 08.02.2023 07:47
Mój ojciec ma raka płuc nigdy nie palił papierosów ..... co jest przyczyna jego choroby ? mieszka całe życie nie opadal dużego komina który wydala z siebie ogromne pokłady dymu i smogu ..... rak wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii . Za rada pielęgniarki na onkologii Tato kupił olej CBD 30% graviole, w aptece konopnej u nas w Poznaniu konopna farmacja - warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł coraz więcej jest punktów gdzie można zamiast olejku kupić wodę znam taki już przypadek :(Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud.... hmmmm

Dorota 07.02.2023 14:30
Bardzo fahowa kadra bardzo mili ludzie poprostu ludzie

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama