Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 30 marca 2025 00:49
Reklama Baner reklamowy A1- Krok za krokiem
Reklama

Zamość: Dom Handlowy "Łukasz" do rozbiórki. W jego miejscu powstanie blok [ZDJĘCIA]

Reklama
W latach 80. i 90. to był jeden z najbardziej obleganych domów handlowych w Zamościu. „Łukasz” przejdzie wkrótce do historii. Radni podjęli decyzję 27 lutego.
Zamość: Dom Handlowy "Łukasz" do rozbiórki. W jego miejscu powstanie blok [ZDJĘCIA]
Zlokalizowany przy ul. Piłsudskiego Dom Handlowy „Łukasz” rozpoczął swoją działalność w 1988 r. Był to wówczas największy pawilon handlowy w Zamościu.

Autor: Fot. Leszek Wójtowicz

Inwestor rozbierze pawilon Domu Handlowego "Łukasz" w Zamościu, a na jego miejscu postawi pięciokondygnacyjny blok mieszkalny z lokalami usługowymi na parterze i garażami podziemnymi.

Reklama

Klamka zapadła na ostatniej sesji Rady Miasta Zamość, czyli w poniedziałek (27 lutego). Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej oraz inwestycji towarzyszącej przy ul. Piłsudskiego.

Za podjęciem uchwały zagłosowało 21 radnych, przeciw był Szczepan Kitka, a Dariusz Zagdański wstrzymał się od głosu.

Powiązane galerie zdjęć:

 

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dyskont Odzieżowy Tania Odzież 21.04.2023 12:49
Drodzy Klienci NIE ZAMYKAMY SIĘ! 🙂 Istnieją plany rozbiórki D.H. Łukasz, aczkolwiek są to dopiero plany z bliżej nieokreśloną datą 🗓 Jeśli coś ulegnie zmianie na pewno Pańatwa poinformujemy i podamy naszą nową lokalizacje 📩 🌏 Zapraszamy serdecznie na zakupy i dziękujemy, że jesteście z Nami ❤️

Reklama
STYX 02.03.2023 11:03
Przecież miasto się wyludnia, więc dla kogo ten blok?

Stoik 07.03.2023 22:12
Spokojnie, na nowe mieszkania w dobrej lokalizacji szybko znajdą się chętni. Blok jest już lepszy, niż centrum handlowe, które w zasadzie handluje tylko na parterze.

Mieszkaniec 01.03.2023 13:49
A Chińczyk gdzie? Pewnie nowa galeria będzie... A Wy se jedźcie w błoto na Mokre jak szukacie taniej...

PSL 01.03.2023 13:45
A Chińczyk gdzie będzie? Zawsze to coś taniego. Pewnie nowa galeria na dole. A wy se jedźcie w błoto na Mokre!

Wojciechhhh 01.03.2023 11:28
Nie wiem czy to dobry pomysł.Ruch duży, miejsc parkingowych nie ma, zresztą samego Łukasza też szkoda, bo pawilon nie jest wcale taki stary. W naszym mieście co chwila pojawiają się rozmaite, wg. mnie absurdalne pomysły a to Koszary od strony Piłsudskiego zasłaniające widok (zamiast zrobić skwer czy park), a to Wyszyńskiego, zamiast np. zagospodarowac działkę po niedoszłym Domu Partii na Partyzantów. Tyle lat niszczeje w centrum miasta i raczej przez najbliższe lata nic tam nie powstanie, a jakiś blok(bloki) w sensownej stylizacji mogliby tam postawić

Reklama
JaRobot 01.03.2023 09:02
No i miejsce prawie w centrum, główna ulica z krzyżówką, za oknem b. park wojskowy i kościół o rzut beretem.. Super

Gabi 28.02.2023 18:37
Faktycznie kiedyś to kupa ludzi się przewijała, ale od kilku lat świeci pustkami niczym nie przyciąga

Waldek Kus 28.02.2023 16:25
Był rok 1983 po drugiej stronie od wejścia w lewym rogu było stanowisko ze sprzętem elektronicznym. Tam kupiłem dwa zegarki elektroniczne na rękę, jeden mały dla mamy i większy dla siebie. Tam też udało mi się kupić powiększalnik KROKUS44L na którym zrobiłem tysiące zdjęć. Lubiłem chodzić wtedy do ŁUKASZA.

dh Łukasz 28.02.2023 18:29
1983 ? Jak został otwarty w 1988 !!! 😀😀😀

edek 01.03.2023 13:16
byłem na grate openingu ;)

Reklama
Jaa 28.02.2023 15:37
Teraz wszędzie wciskają te okropne patodeweloperskie bloki, a raczej klitki z oknami na okno sąsiada

Daius spokój :)))) 28.02.2023 14:28
Lider i jedyny członek ugrupowania "wstrzymujących się".

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BrawoTreść komentarza: Bicie piany o PISOwską 13 napiszcie ile co miesiąc dostaje ciapaty bez lat pracy bo Jakubiak mówi o 12.000 tys to jest życie w Madrycie emerycie czarna pasta i do koncentracjon lager TfuSSka.Data dodania komentarza: 29.03.2025, 06:49Źródło komentarza: Zbliża się termin wypłat trzynastej emerytury. Sprawdź terminyAutor komentarza: GertrudaTreść komentarza: Prędkość 😐Data dodania komentarza: 28.03.2025, 19:59Źródło komentarza: Gm. Zwierzyniec: Tragiczny wypadek w Obroczy. Nie żyje 27-latka, która kierowała oplem [ZDJĘCIA]Autor komentarza: NikTreść komentarza: Chyba każdy samorząd gminy wprowadził to ulepszenie bo to są pieniądze. Świetlicę stoją przeważnie na gruntach gminy i nie ważne że jak były budowane gmina często nie dała złamanego grosza. Teraz jak są wyremontowane i dobrze doposażone ktoś nagle wpadł na pomysł że trzeba to ucywilizowac...czyli 150 netto plus prad i woda za wynajem do budżetu gminy.Data dodania komentarza: 28.03.2025, 17:39Źródło komentarza: W gm. Ulhówek nie było regulaminu korzystania ze świetlic. To nowość, która nie podoba się mieszkańcomAutor komentarza: Do MTreść komentarza: Racja i za nieterminowe wypłacanie wynagrodzeń ktoś powinien zostać ukarany. Nawet wiem kto...ale niestety są równi i równiejsi. Niektórym włos z głowy nie spadnie. Może zależy to od koloru włosów?Data dodania komentarza: 28.03.2025, 17:26Źródło komentarza: Wicestarosta hrubieszowski zarzucił protestującym kłamstwa. Związkowcy dali staroście 7 dniAutor komentarza: CamelTreść komentarza: Jako niezbędne postuluję utworzenie TWAOPDD czyli Towarzystwa Wzajemnej Adoracji Ojców Posiadających Dorosłe Dzieci. Bez tego nie widzę szans na rozwój miasta. Moja małżonka postuluje utworzenie KMG czyli Klubu Miłośników Garsonek. Z kolei mój dobry kolega wnosi o powołanie MKPWPSDP czyli Miejskiego Koła Przeciwników Wynoszenia Pustych Słoików Do PIWNICY. Dziękuję za uwagę.Data dodania komentarza: 28.03.2025, 15:22Źródło komentarza: Wiosenny reset w Hrubieszowie. Kobiece spotkanie pełne inspiracji. Zobacz zdjęciaAutor komentarza: emerytkaTreść komentarza: Tak co miesiąc, " a ile dostaniemy, a komu się należy, a kiedy, a czemu tam mało itd????? ile lat przepracowanych, ile i jakie składki taka emerytura, koniec kropka ! przestańcie o nas tyle gadać , są ważniejsze sprawy.Data dodania komentarza: 28.03.2025, 14:32Źródło komentarza: Zbliża się termin wypłat trzynastej emerytury. Sprawdź terminy
Reklama