45-letnia mieszkanka powiatu parczewskiego w ubiegły piątek (9 czerwca) zadzwoniła na wartownię jednego z zakładów karnych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w którym karę odsiaduje jej mąż.
W rozmowie poprosiła o przekazanie mu, że chce się z nim pożegnać. Po czym się rozłączyła. Funkcjonariusze służby więziennej przekazali tę informację parczewskim policjantom.
– Dyżurny jednostki bez chwili wahania podjął adekwatne do całej sytuacji kroki. Ustalił, gdzie może przebywać 45-latka i wysłał tam patrol policji. Funkcjonariusze bez trudu odnaleźli kobietę. Jak się okazało, faktycznie podjęła ona próbę odebrania sobie życia poprzez zażycie dużej ilości leków i była w złym stanie psychiczno-fizycznym. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjanci kontrolowali jej czynności życiowe oraz udzielali wsparcia poprzez rozmowę – relacjonuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.
Kobieta trafiła pod opiekę zespołu karetki pogotowia, która przetransportowała ją do szpitala w Lublinie na oddział toksykologiczny.
Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji służb udało się uratować życie 45-latki.
– W razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo – podkreśla rzeczniczka parczewskiej policji i przekazuje, gdzie w razie problemów można się zgłosić.
- Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu)
- Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00)
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu)
Napisz komentarz
Komentarze