Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:04
Reklama
Reklama

Zadzwoniła do więzienia z informacją, że chce odebrać sobie życie

45-letnia mieszkanka powiatu parczewskiego zadzwoniła do zakładu karnego, w którym przebywa jej mąż, i przekazała, że chce odebrać sobie życie. Na szczęście szybka i skoordynowana akcja służb sprawiła, że udało się uratować życie kobiety.
Zadzwoniła do więzienia z informacją, że chce odebrać sobie życie
45-letnia mieszkanka powiatu parczewskiego zadzwoniła do zakładu karnego, w którym przebywa jej mąż, i przekazała, że chce odebrać sobie życie

Źródło: Pixabay.com/poglądowe

45-letnia mieszkanka powiatu parczewskiego w ubiegły piątek (9 czerwca) zadzwoniła na wartownię jednego z zakładów karnych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w  którym karę odsiaduje jej mąż. 

W rozmowie poprosiła o przekazanie mu, że chce się z nim pożegnać. Po czym się rozłączyła. Funkcjonariusze służby więziennej przekazali tę informację parczewskim policjantom.

Dyżurny jednostki bez chwili wahania podjął adekwatne do całej sytuacji kroki. Ustalił, gdzie może przebywać 45-latka i wysłał tam patrol policji. Funkcjonariusze bez trudu odnaleźli kobietę. Jak się okazało, faktycznie podjęła ona próbę odebrania sobie życia poprzez zażycie dużej ilości leków i była w złym stanie psychiczno-fizycznym. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjanci kontrolowali jej czynności życiowe oraz udzielali wsparcia poprzez rozmowę – relacjonuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. 

Kobieta trafiła pod opiekę zespołu karetki pogotowia, która przetransportowała ją do szpitala w Lublinie na oddział toksykologiczny.

Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji służb udało się uratować życie 45-latki. 

– W razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo – podkreśla rzeczniczka parczewskiej policji i przekazuje, gdzie w razie problemów można się zgłosić. 

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu)
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00) 
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama