Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:11
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Tarnogród: "Kultura – moja pasja"

Pod takim hasłem, 13 czerwca, w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbył się benefis Władysława Dubaja. To postać nietuzinkowa, której w Tarnogrodzie nie trzeba nikomu przedstawiać.
Tarnogród: "Kultura – moja pasja"
Władysław Dubaj to wieloletni prezes Tarnogrodzkiego Towarzystwa Regionalnego.

Autor: TOK Tarnogród

Władysław Dubaj to wieloletni prezes Tarnogrodzkiego Towarzystwa Regionalnego oraz dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. To niebywała postać, która przez lata aktywnie działa na rzecz rozwoju lokalnej kultury. 

Spotkanie zorganizowane 13 czerwca w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury było wyrazem podziękowania za lata pracy społecznej. Na wydarzenie przybyli mieszkańcy gminy, dawni i obecni współpracownicy, rodzina, przyjaciele ze Zwierzyńca, Lublina, Zamościa, Przemyśla, Przeworska. Ci, którzy nie mogli być obecni przesłali listy gratulacyjne, które zostały odczytane w trakcie wydarzenia.  

Na wstępie Anna Kuziak, prezes Tarnogrodzkiego Towarzystwa Regionalnego podziękowała za wiele lat pracy, za rozsławienie Tarnogrodu w Polsce i na świecie, za wszystko to, co jubilat zrobił dla miasta. Oprócz kwiatów wręczona została mu statuetka Honorowego Prezesa Tarnogrodzkiego Towarzystwa Regionalnego. Podziękowania i statuetkę otrzymał również wieloletni księgowy Towarzystwa Czesław Smolak.

Podziękowania składał również burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec oraz osoby, które przez wiele lat miały okazje i przyjemność z jubilatem pracować.

Właściwą część benefisu poprowadziła Oliwia Olejnicka – najmłodsza członkini Tarnogrodzkiego Towarzystwa Regionalnego i pomysłodawczyni cyklu "Wieczory z historią". Władysław Dubaj opowiadał o swoim  życiu – m.in. o pobycie w Lublinie, o pierwszej fascynacji tańcem, baletem, o swojej artystycznej edukacji, o służbie wojskowej. Najwięcej czasu zajęły opowieści o czasach tarnogrodzkich. W mieście działał od 1964 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama