Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:14
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

PERŁY BIZNESU 2023: Przebudowa drogi gminnej w Dzierążni (Inwestycja Samorządowa)

Przebudowa drogi gminnej w Dzierążni była oczekiwaną przez mieszkańców gminy Krynice inwestycją. Od ubiegłego roku wszyscy korzystają już z komfortowej nawierzchni.
Przebudowa drogi gminnej w Dzierążni była oczekiwaną przez mieszkańców gminy Krynice inwestycją.
Przebudowa drogi gminnej w Dzierążni była oczekiwaną przez mieszkańców gminy Krynice inwestycją.

Tę inwestycję gmina Krynice zaczęła od wyremontowania ok. 300 metrów drogi prowadzącej m.in. do bloku dawnego PGR-u, pól, kościoła i oczyszczalni ścieków. Wcześniej na drodze leżały tylko betonowe płyty. Zadanie dofinansowano dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych. Ale to nie był koniec. Niedługo potem samorząd pozyskał pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład na kontynuowanie remontu drogi w Dzierążni. A już w okresie wiosenno-letnim w 2022 r. przebudowano fragment drogi gminnej wraz z drogą dojazdową do drogi powiatowej Budy-Wożuczyn w miejscowości Dzierążnia.

– Droga przebiega obok zabytkowego pałacu oraz parku wpisanego do rejestru zabytków, a także obok zabytkowego kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i cmentarza parafialnego – wyjaśnia wójt Jacek Wiśniewski. I opisuje, że prace zostały przeprowadzone na odcinku o długości około 1 kilometra. Na starym klinkierze ułożono kostkę brukową, a na pozostałej części wykonano nawierzchnię asfaltową. Przy miejscowym kościele oraz cmentarzu kostką wyłożono parking i wyznaczono na nim miejsca dla niepełnosprawnych.

– Oprócz dojazdu do wspomnianych miejsc, droga prowadzi do gruntów oraz gospodarstw rolnych. Służy więc nie tylko okolicznym mieszkańcom, ale również wszystkim parafianom i przyjezdnym gościom – mówi wójt gminy Krynice.

Łącznie z budową kanału technologicznego prace w Dzierążni kosztowały prawie 1 milion 140 tysięcy złotych, z czego 95 procent to pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład. Inwestycja ta była pierwszą zrealizowaną przy współfinansowaniu tego programu. Obecnie na terenie gminy Krynice realizowane są kolejne inwestycje na kwotę ponad 13 mln. zł.

W szóstej edycji Pereł Biznesu gmina Krynice została nominowana do nagrody głównej plebiscytu w kategorii Inwestycja Samorządowa. Mieszkańcy będą mieli okazję zagłosować na opisywane, zrealizowane już zadanie.

Zobacz wszystkie nominacje do Pereł Biznesu 2023.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama