Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 16:22
Reklama
Reklama

PERŁY BIZNESU 2023: Piwa rzemieślnicze z Browaru Aleksandria (Produkt Roku)

Piwa rzemieślnicze - pszeniczne, chmielowe, cytrusowe, bajkowe - to nowość od Browaru Aleksandria Roztoczańska. Takiego produktu nie mogło zabraknąć wśród nominowanych do plebiscytu Perły Biznesu.
Aleksandria Bajkowe (lżejsze i słodsze), Aleksandria Wytrawne (cierpkie, o posmaku palonego karmelu i śliwki) oraz IPA Cytrusowa
Aleksandria Bajkowe (lżejsze i słodsze), Aleksandria Wytrawne (cierpkie, o posmaku palonego karmelu i śliwki) oraz IPA Cytrusowa

Browar Aleksandria Roztoczańska w Aleksandrowie Drugim (gm. Biłgoraj) rozpoczął działalność na początku 2020 roku. Na pomysł jego otwarcia wpadł Janusz Bielak, ojciec Łukasza Bielaka, właściciela Browaru i firmy Waijkira. 

– Zauważyliśmy niszę na rynku odnośnie browarów kraftowych i postanowiliśmy ją uzupełnić – wyjaśnia Łukasz Bielak.

Po zdobyciu odpowiednich umiejętności rozpoczęli produkcję trzech rodzajów piwa: Aleksandria Bajkowe (lżejsze i słodsze), Aleksandria Wytrawne (cierpkie, o posmaku palonego karmelu i śliwki) oraz IPA Cytrusowa.

W ubiegłym roku wyszli do smakoszy piwa z kolejnymi propozycjami. Są nimi piwa rzemieślnicze jasne, pasteryzowane, o zawartości alkoholu 5,5 procent: piwo pszeniczne, chmielowe, cytrusowe, bajkowe. Powstają w sposób tradycyjny, na podstawie angielskiej receptury, z naturalnych składników, czyli z wody, słodu jęczmiennego lub pszennego, chmielu, drożdży i cukru. 

– Do produkcji piwa Aleksandria wykorzystujemy naturalne drożdże, zawierające witaminy z grupy B oraz niacynę. Drożdże dobrze wpływają na florę jelitową i mają właściwości regulujące pracę jelit. Po piwie bez chemikaliów nie ma kaca i nie boli głowa – mówi Łukasz Bielak, piwowar z pasji.

I dodaje, że piwa nie są sztucznie dogazowywane. Lekki gaz jest wynikiem naturalnej refermentacji drożdży.

Złocisty trunek zamknięty jest w szklanej butelce opatrzonej etykietą z wizerunkami zwierząt, które można spotkać na Roztoczu. To nawiązanie do regionu. Na etykietach są sarna europejska, ryś, wilk i orlik krzykliwy. 

Piwo z Aleksandrowa Drugiego serwowane jest w pubach i restauracjach. Degustować można je m.in. w restauracji Centralka na zamojskim Starym Mieście. Jest też sprzedawane w sklepach na terenie Biłgoraja, Zamościa i większych miejscowości turystycznych.

– Cieszy nas to, że ci, którzy pochodzą z naszych stron i kosztują naszego piwa, kupują je też dla znajomych z Polski. Dzięki temu ten niepowtarzalny smak Aleksandrii może spróbować każdy. Polecam – dodaje właściciel.

Takiego produktu nie mogło zabraknąć wśród uczestników plebiscytu Perły Biznesu.



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama