Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 08:09
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Cmentarz parafialny w Łaszczowie po inwentaryzacji. Groby znajdziesz w wyszukiwarce

Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Łaszczowie postarała się o inwentaryzację na cmentarzu parafialnym. Pod koniec czerwca serwis mogiły.pl oddał do użytku wersję testową strony internetowej cmentarza. Ks. proboszcz Krzysztof Świta przyznaje, że ten pomysł zyskał aprobatę m.in. wśród parafian i strona zostanie na stałe.
Cmentarz parafialny w Łaszczowie jest w serwisie mogiły.pl.
Cmentarz parafialny w Łaszczowie jest w serwisie mogiły.pl.

Powstanie strony na mogiły.pl poprzedziła inwentaryzacja na cmentarzu parafialnym w Łaszczowie. Dzięki pracom powstała mapa cmentarza i plany, które są sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego, spis z natury wszystkich osób tam pochowanych.

Wersję próbną uruchomiono pod koniec czerwca. W internecie na stronie mogiły.pl znalazł się interaktywny plan łaszczowieckiego cmentarza.

W zakładce „Galerie” można zobaczyć zdjęcia nagrobków i krzyży z różnego okresu. W zakładce „Rocznice” podawana jest lista zmarłych danego dnia kalendarzowego. Ten dział ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Jest też zakładka „Zasłużeni”, w której znajdują się zdjęcia grobów i krótka notka o tych zasłużonych. Są tam m.in.: Stanisław Badawski, zmarły w 1920 r. obrońca Łaszczowa, Jan Baran (1901-1996) – żołnierz Legionów Polskich w latach 1918-1921, podporucznik, działacz Akcji Katolickiej przed II wojną światową, długoletni członek Rycerstwa Niepokalanej i ks. Aleksander Bizior (1937-2009) – kanonik honorowy Kapituły Zamojskiej, Dziekan Dekanatu Łaszczów.

Proboszcz parafii w Łaszczowie przyznaje, że to był trafiony pomysł.

– Zadowoleni są z powstania tej strony nie tylko parafianie, bo dostaję też dużo słów wdzięczności od osób stąd pochodzących, ale mieszkających w innej części Polski – mówi ks. Krzysztof Świta.

– Gdy ktoś nie był na cmentarzu wiele lat i przyjedzie teraz, to może najpierw zajrzeć na stronę i zobaczyć którędy iść do grobowca. Podoba mi się też, że można tam znaleźć ludzi, których się znało, ale nawet nie wiedziało gdzie są pochowani. Tak to można pójść i się potem pomodlić, jak już się wie, gdzie leżą – mówi pani Janina, nasza czytelniczka z gminy Łaszczów.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama