Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 03:46
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Zamość: Młodzi czytają i odkrywają. Podsumowanie projektu

W projekcie „Czytanie – to odkrywanie!” brała udział Biblioteka Główna Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz biblioteki filialne. Jego celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień wśród młodych mieszkańców Zamościa.
Uroczyste podsumowanie projektu „Czytanie – to odkrywanie!” odbyło się 29 listopada w Książnicy Zamojskiej.
Uroczyste podsumowanie projektu „Czytanie – to odkrywanie!” odbyło się 29 listopada w Książnicy Zamojskiej.

W ramach projektu, który realizowany był od kwietnia, odbyły się wakacyjne zajęcia cykliczne „Czytanie to odkrywanie”, warsztaty „Zachowania ryzykowne – wybierz dobrze”, które poprowadzili psycholodzy z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, warsztaty „Gotowi do ratowania” poprowadzone przez ratowników medycznych z Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu, warsztaty „Bezpieczeństwo w sieci”, które poprowadził policjant z Komendy Miejskiej Policji, warsztat artystyczny „Informacja”, a także zakup książek z kolekcji „Półka z dobrą książką” i konkurs plastyczny „Zdrowo i dobrze żyć”.

Oto laureaci konkursu plastycznego. W kategorii I (dzieci 7-9 lat) pierwsze miejsce zdobyli Wiktor Januszewicz i Zofia Kawala, drugie Nina Sawicka, a trzecie Lena Harasim. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Burakowska, Karolina Wójcik, Patrycja Papuga, Bartłomiej Bakalarski, Nikola Mazur, Gabriela Kot, Vanessa Semeryak, Zofia Kłysz, Zuzanna Hutnik, Filip Taranowicz i Zuzanna Kłos.

W kategorii II (10-13 lat) zwyciężyli Magdalena Wołoch i Kinga Pardyka, drugie miejsce zajęło Wiktoria Hamelusz, a trzecie ex aequo Paweł Słotwiński i Katarzyna Pestrakiewicz. Wyróżnienia odebrali: Weronika Policha, Hanna Stefańczyk, Monika Niemczuk, Magda Jędrzejewska, Kacper Wilkos, Maja Palonka, Roksana Hutnik i Dawid Drózd.

Cyprian Szostak i Amelia Szylak to zwycięzcy w kategorii III (14-15 lat). Drugie miejsce zajęła Joanna Dominik, a wyróżnienia powędrowały do Anny Sochy, Magdaleny Kulaszy, Huberta Dębińskiego i Amelii Jaroszyńskiej.

Projekt był dofinansowany przez Miasto Zamość w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Jego uroczyste podsumowanie wraz z podsumowaniem konkursu plastycznego odbyło się 29 listopada w Książnicy Zamojskiej.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama