Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:17
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Tarnogród: "Opowieść wigilijna" na scenie TOK [ZDJĘCIA]

6 stycznia na deskach Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury wystawiono spektakl "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa. Publiczność była zachwycona.
Tarnogród: "Opowieść wigilijna" na scenie TOK [ZDJĘCIA]
Kolejny spektakl już 20 stycznia.

Pomysł spektaklu z muzyką orkiestry na żywo kiełkował od dawna. Zdawano sobie sprawę, że to ogromne przedsięwzięcie, ale postanowiono zaryzykować. Próby rozpoczęły w październiku. Scenariusz był gotowy już w 2017. Opracowała go ówczesna grupa Teatru Młodych TOK SHOW. Kapelmistrz orkiestry Grzegorz Szteinmiller zaproponował muzykę w zależności od potrzeb danego momentu fabuły. Spektakl grali obecni aktorzy grupy młodzieżowej, ale wielu występujących to osoby zaproszone do udziału - dorośli, dzieci, a także dawni członkowie grup teatralnych. W cały projekt zaangażowanych jest 40 osób. Trudno było zebrać wszystkich ponieważ była to bardzo zróżnicowana grupa: dorośli, studenci, dzieci, licealiści na co dzień uczący się w szkołach w Lublinie. Próby robione były na raty. Dla niektórych był to kolejny występ, ale dla wielu debiut – aktorską przygodę rozpoczęli od rzucenia ich na głęboką wodę. Ale udało się! 

Premiera, która miała miejsce 6 stycznia br. była czasem wyjątkowym. Zainteresowanie spektaklem przerosło najśmielsze oczekiwania. Sala widowiskowa dosłownie pękała w szwach! Wiele osób odeszło, ponieważ zabrakło miejsc, nawet stojących. Jednak nic straconego. 20 stycznia br. o 18.00 powtórka. Muzyka na żywo grana podczas spektaklu przez Tarnogrodzką Orkiestrę Dętą to był strzał w dziesiątkę. Całość uświetniły multimedialna scenografia i scenki z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Wystąpili i wystąpią: w roli głównej Daniel Mazurek (Ebenezer Scrooge), Zdzisław Śliwa (Bob Cratchit), Cyprian Rogala (siostrzeniec Fred), Mikołaj Wlaź (wolontariusz, Topper), Aleksander Antolak (kolędnik i mały Scrooge), Michał Malinowski (Duch Jakuba Marleya, Stary Joe), Oliwia Olejnicka (Duch Minionych Świąt, praczka), Otylia Antolak (siostra małego Scrooge’a, Marta Cratchit), Amelia Sędłak (Duch Tegorocznych Świąt), Elżbieta Zań (pani Cratchit), Jeremi Korniak (Tim Cratchit), Magdalena Komosa (BelindaCratchit i Duch Przyszłych Świąt), Amelia Furlepa (żona Freda i pani Dilber), Grzegorz Magoch (Bogacz 1), Sławomir Teterycz (Bogacz 2), Jan Hułas (Bogacz 3). 

Prowadzenie orkiestry – Grzegorz Szteinmiller. Zagrali: Beata Fus (flet), Rafał Kita (saksofon sopranowy), Marysia Malinger (pierwszy klarnet), Kuba Nowicki, Kacper Trusz (drugi klarnet), Mateusz Marczak (pierwsza trąbka), Marcin Marczak (druga trąbka), Paweł Majcher, Zuzanna Ładosz (pierwszy saksofon altowy), Mateusz Fus, Łukasz Nowicki (drugi saksofon altowy), Patrycja Kołodziej (pierwszy saksofon tenorowy), Natalia Góra, Kuba Niemiec (drugi saksofon tenorowy), Ernest Fus, Dariusz Gurdziel (saksofon barytonowy), Kacper Fus (sakshorn tenorowy), Kuba Wańczyk (puzon tenorowy), Patryk Gurdziel (pierwsza tuba), Łukasz Goch (druga tuba). Multimediami i dźwiękiem zajął się Piotr Majcher, a za światło odpowiedzialny był Dariusz Fusiarz. Szczególne podziękowania należą się „bogaczom”, którzy mimo wysokiego statusu społecznego opanowali do perfekcji kwestie techniczne i suflerskie, prawdziwej mamie Tima Cratchita Magdzie Korniak za pomoc przy kostiumach i Maciejowi Komosie za użyczenie i nagranie głosu do filmiku ze sceną z przeszłości Scrooge’a. 

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestniczącym w projekcie. Zaangażowanie aktorów było imponujące. Wszyscy byli po trosze reżyserami, kostiumografami, scenografami, garderobianymi – jak to w teatrze amatorskim – liczyły się wszystkie pomysły. 

Reżyserem spektaklu była Monika Komosa

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama