Badania losów zawodowych absolwentów szkół wyższych uznawane są za priorytet w podwyższaniu jakości kształcenia oraz dostosowywaniu oferty edukacyjnej do wymogów współczesnego rynku pracy. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po raz drugi wykorzystało dane administracyjne, pochodzące z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz systemu POL-on, aby prześledzić ekonomiczne losy absolwentów polskich uczelni.
Już po raz drugi wg ministerialnego badania losów absolwentów uczelni polskich realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, absolwenci studiów w WSEI w Lublinie najkrócej szukają pracy spośród absolwentów wszystkich uczelni woj. lubelskiego. Dodatkowo absolwenci z kilku kierunków studiów realizowanych na WSEI zarabiają najwięcej w porównaniu z absolwentami pozostałych uczelni z regionu. Są to m.in. absolwenci z Informatyki (I stopnia), Ekonomii(I stopnia), Mechaniki i budowy maszyn (I stopnia), Pielęgniarstwa (II stopnia) oraz Psychologii jednolitej.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji łączy bardzo dobry poziom merytoryczny swych studiów z rzadkim wśród szkół wyższych ścisłym kontaktem z praktyką życia społeczno-gospodarczego. Od kilku lat Uczelnia realizuje programy kształcenia o profilu praktycznym przygotowujące absolwenta, w ścisłej współpracy z pracodawcami, do wejścia na współczesny rynek pracy. Uczelnia podpisuje szereg umów z partnerami strategicznymi (instytucjami i przedsiębiorstwami) o realizację praktyk zawodowych i warsztatów dla studentów. Dba o jakość kształcenia studentów, dokłada wszelkich starań, aby to przygotowanie praktyczne wyróżniało ich na rynku pracy.
Napisz komentarz
Komentarze