Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 18:48
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Akademia Zamojska bez barier. Otworzono nowe skrzydło budynku

Akademia Zamojska uruchamia nie tylko nowe kierunki studiów, ale też modernizuje swoje obiekty dydaktyczne. 20 marca oficjalnie otwarto nowe skrzydło budynku uczelni przy ul. Zamoyskiego 64.
20 marca oficjalnie otwarto nowe skrzydło budynku uczelni Akademii Zamojskiej przy ul. Zamoyskiego 64.
20 marca oficjalnie otwarto nowe skrzydło budynku uczelni Akademii Zamojskiej przy ul. Zamoyskiego 64.

– Cały czas dbamy o jak najlepsze warunki do nauki dla naszych studentów, a także, by mieli możliwości rozwijać swoje talenty naukowe. Korzystając z różnych programów i projektów, dokładamy również starań, by obiekty akademickie były w jak największym stopniu dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, tak, by każdy miał równe szanse w zdobywaniu wykształcenia – mówi kanclerz Akademii Zamojskiej Wojciech Adamczyk.

Studenci uczęszczają już na zajęcia w nowym skrzydle budynku przy ul. Zamoyskiego 64. Obiekt ten wzbogacił się o przestronną i klimatyzowaną aulę, która posiada 200 miejsc siedzących. Jest ona wyposażona w projektor multimedialny oraz nagłośnienie i mobilny zestaw wideokonferencyjny. Powierzchnia dobudowy wynosi 380 mkw., a koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 5 mln zł, z czego 2,7 mln zł pochodziło z dotacji resortu nauki.

Z myślą o osobach niepełnosprawnych w „starej auli” zainstalowano pętlę indukcyjną, która ma poprawić komfort nauki studentów niedosłyszących oraz wyposażono ją o stacjonarny zestaw wideokonferencyjny pozwalający na realizację procesu kształcenia w formie zdalnej. Ponadto w całym budynku pojawiło się kontrastowe oznakowanie wejść do sal i specjalne oznakowania schodów, a poza tym wykonano oznakowanie pomieszczeń w alfabecie Braile’a. Wszystkie udogodnienia te to efekt wsparcia z projektu „Uczelnia dostępna dla wszystkich” realizowanego ze środków krajowych oraz funduszy UE.

Akademia Zamojska kształci studentów m. in. na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, finanse i rachunkowość, mechanika i budowa maszyn, a od roku akademickiego 2024/2025 ruszy kierunek fizjoterapia.

W całym budynku pojawiło się kontrastowe oznakowanie wejść do sal i specjalne oznakowania schodów, a poza tym wykonano oznakowanie pomieszczeń w alfabecie Braile’a.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama