– Cały czas dbamy o jak najlepsze warunki do nauki dla naszych studentów, a także, by mieli możliwości rozwijać swoje talenty naukowe. Korzystając z różnych programów i projektów, dokładamy również starań, by obiekty akademickie były w jak największym stopniu dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, tak, by każdy miał równe szanse w zdobywaniu wykształcenia – mówi kanclerz Akademii Zamojskiej Wojciech Adamczyk.
Studenci uczęszczają już na zajęcia w nowym skrzydle budynku przy ul. Zamoyskiego 64. Obiekt ten wzbogacił się o przestronną i klimatyzowaną aulę, która posiada 200 miejsc siedzących. Jest ona wyposażona w projektor multimedialny oraz nagłośnienie i mobilny zestaw wideokonferencyjny. Powierzchnia dobudowy wynosi 380 mkw., a koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 5 mln zł, z czego 2,7 mln zł pochodziło z dotacji resortu nauki.
Z myślą o osobach niepełnosprawnych w „starej auli” zainstalowano pętlę indukcyjną, która ma poprawić komfort nauki studentów niedosłyszących oraz wyposażono ją o stacjonarny zestaw wideokonferencyjny pozwalający na realizację procesu kształcenia w formie zdalnej. Ponadto w całym budynku pojawiło się kontrastowe oznakowanie wejść do sal i specjalne oznakowania schodów, a poza tym wykonano oznakowanie pomieszczeń w alfabecie Braile’a. Wszystkie udogodnienia te to efekt wsparcia z projektu „Uczelnia dostępna dla wszystkich” realizowanego ze środków krajowych oraz funduszy UE.
Akademia Zamojska kształci studentów m. in. na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, finanse i rachunkowość, mechanika i budowa maszyn, a od roku akademickiego 2024/2025 ruszy kierunek fizjoterapia.
Napisz komentarz
Komentarze