Do zdarzenia w Żurawnicy doszło 2 kwietnia.
Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący bmw 22-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec zbliżając się do przejazdu kolejowego, nie zatrzymał się przed znakiem Stop i wjechał na torowisko, po którym jechał szynobus. Nie zdążył zjechać z przejazdu i pojazd szynowy uderzył w tył samochodu. 22-latek został zabrany do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń.
Szynobusem relacji Zamość – Bełżec podróżowało 15 pasażerów. Im i maszyniście też nic złego się nie stało. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierujący samochodem, jak i maszynista, był trzeźwy.
- Przeczytaj też: Śmierdzące i śmieciowe barwy kampanii w Hrubieszowie
„Nauczkę” dostał 22-latek: otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych, a jego konto zasiliło 12 punktów karnych.
Aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, przypomina, że zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych są niezmienne od lat, a najważniejszą z nich jest zachowanie szczególnej ostrożności.
Na mniej uczęszczanych trasach funkcjonują przejazdy niestrzeżone, natomiast w każdym przypadku są one oznakowane. Przed przejazdami ustawione są przede wszystkim znaki G-3 lub G-4 nazywane również krzyżami św. Andrzeja. Informują o przejeździe jedno- lub wielotorowym i wyznaczają miejsce zatrzymania pojazdu. Przed przejazdami umieszczone są ponadto słupki wskaźnikowe z pochyłymi kreskami, które informują o zbliżaniu się do przejazdu. Bardzo często też stosuje się dodatkowo znak „Stop” zobowiązujący kierujących do bezwzględnego zatrzymania pojazdu i ustąpienia pierwszeństwa pojazdom szynowym – podaje policjantka.
Napisz komentarz
Komentarze