Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 19:29
Reklama
Reklama

Zamość: Najpiękniejsze palmy i pisanki na 47. Konkursie Wielkanocnym

Dokładnie 25 twórców ludowych z Zamojszczyzny wzięło udział w 47. Konkursie Wielkanocnym, zorganizowanym przez Muzeum Zamojskie, Zamojski Dom Kultury oraz zamojski oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych.
Przy ocenie prac w 47. Konkursie Wielkanocnym uwzględniono wartości artystyczne, staranność wykonania pod względem technicznym oraz kultywowanie ludowej tradycji wielkanocnej.
Przy ocenie prac w 47. Konkursie Wielkanocnym uwzględniono wartości artystyczne, staranność wykonania pod względem technicznym oraz kultywowanie ludowej tradycji wielkanocnej.

Konkurs rozstrzygnięto przed świętami. Przy ocenie prac uwzględniono wartości artystyczne, staranność wykonania pod względem technicznym oraz kultywowanie ludowej tradycji wielkanocnej.

W kategorii tradycyjnej twórczości ludowej za pisanki tradycyjne komisja konkursowa pod przewodnictwem Andrzeja Urbańskiego z Muzeum Zamojskiego postanowiła przyznać pierwszą nagrodę Katarzynie Zygmunt z Korytkowa Dużego. Dwie drugie nagrody powędrowały do Jagody Pawlos z Korytkowa Dużego i Moniki Molskiej z Szychowic, a trzy trzecie nagrody otrzymały Anna Swaczyna z Ruszowa, Alfreda Urbańska z Hrubieszowa i Agata Zygmunt z Korytkowa Dużego.

Za palmy tradycyjne pierwszą nagrodę zgarnęła Helena Grela z Hutkowa. Dwie drugie nagrody otrzymały Katarzyna Zygmunt z Korytkowa Dużego i Monika Molska z Szychowic, a na wyróżnienie zasłużyły Leokadia Pomarańska z Płoskiego i Elżbieta Wróbel z Płoskiego. To nie koniec, bo nagrody specjalne za rzeźby przyznano Leonardowi Łozie z Niewirkowa i Piotrowi Lewuszowi z Miączyna.

W kategorii współczesnej twórczości artystycznej pierwszą nagrodę za pisanki artystyczne wywalczyła Jolanta Kliszcz z Tyszowiec.

Komisja konkursowa z zadowoleniem stwierdziła, że wraca tradycja wykonywania palm z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak trawa, trzcina, zioła, kwiaty suszone i witki wierzbowe, a jeśli chodzi o pisanki to budujący jest fakt, że twórcy używają tradycyjnych technik ich zdobienia.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama