Konkurs rozstrzygnięto przed świętami. Przy ocenie prac uwzględniono wartości artystyczne, staranność wykonania pod względem technicznym oraz kultywowanie ludowej tradycji wielkanocnej.
W kategorii tradycyjnej twórczości ludowej za pisanki tradycyjne komisja konkursowa pod przewodnictwem Andrzeja Urbańskiego z Muzeum Zamojskiego postanowiła przyznać pierwszą nagrodę Katarzynie Zygmunt z Korytkowa Dużego. Dwie drugie nagrody powędrowały do Jagody Pawlos z Korytkowa Dużego i Moniki Molskiej z Szychowic, a trzy trzecie nagrody otrzymały Anna Swaczyna z Ruszowa, Alfreda Urbańska z Hrubieszowa i Agata Zygmunt z Korytkowa Dużego.
- Przeczytaj też: Zamość: Czy po wyborach zmieni się układ sił w radzie miasta?
Za palmy tradycyjne pierwszą nagrodę zgarnęła Helena Grela z Hutkowa. Dwie drugie nagrody otrzymały Katarzyna Zygmunt z Korytkowa Dużego i Monika Molska z Szychowic, a na wyróżnienie zasłużyły Leokadia Pomarańska z Płoskiego i Elżbieta Wróbel z Płoskiego. To nie koniec, bo nagrody specjalne za rzeźby przyznano Leonardowi Łozie z Niewirkowa i Piotrowi Lewuszowi z Miączyna.
W kategorii współczesnej twórczości artystycznej pierwszą nagrodę za pisanki artystyczne wywalczyła Jolanta Kliszcz z Tyszowiec.
Komisja konkursowa z zadowoleniem stwierdziła, że wraca tradycja wykonywania palm z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak trawa, trzcina, zioła, kwiaty suszone i witki wierzbowe, a jeśli chodzi o pisanki to budujący jest fakt, że twórcy używają tradycyjnych technik ich zdobienia.
Napisz komentarz
Komentarze