Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 02:22
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Niespodzianka na koniec roku. Uczniowie nic nie zapłacą za korzystanie z tego programu

Ministerstwo Edukacji Narodowej ma dla uczniów i ich nauczycieli miłą niespodziankę: dostęp do Canvy, popularnej platformy internetowej. Bezpłatny.
Ministerstwo Edukacji Narodowej ma dla uczniów i ich nauczycieli miłą niespodziankę: dostęp do Canvy, popularnej platformy internetowej.
Ministerstwo Edukacji Narodowej ma dla uczniów i ich nauczycieli miłą niespodziankę: dostęp do Canvy, popularnej platformy internetowej.

Autor: iStock

Dostęp do zaawansowanej wersji tego programu zyskają nauczyciele i uczniowie od czwartej klasy podstawówki. Stało się to możliwe – jak informuje MEN na swojej stronie – po nawiązaniu współpracy z Canvą.

Dzięki niej uczniowie będą za darmo korzystali z zaawansowanego narzędzia, a MEN-u nie będzie to nic kosztowało. 

Narzędzie proste w obsłudze

„Celem tej współpracy jest zachęcanie uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wykorzystywania kreatywności i innowacji w komunikacji cyfrowej i dostarczenie im praktycznego narzędzia” – wyjaśnia na swojej stronie MEN.

I dodaje, że charakteryzuje go „prosty i intuicyjny interfejs oraz bogata biblioteka szablonów, zdjęć, grafik, czcionek, materiałów wideo, klipów audio”.

– Zapewniamy szkołom dostęp do nowoczesnego, prostego w obsłudze oprogramowania, które będzie mogło być wykorzystywane w edukacji – powiedziała cytowana w komunikacie Katarzyna Lubnauer, wiceministra edukacji. 

– Wierzymy, że dzięki temu zwiększy się skuteczność uczenia się i nauczania – podkreśliła. 

Login do własnego konta

Bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji programu uczniowie będą mieli za pośrednictwem loginu do swojego konta w Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE). Osoby, które go jeszcze nie mają, „mogą go uzyskać od dyrektora szkoły lub szkolnego administratora IT” – wyjaśnia MEN.  

Po zalogowaniu do aplikacji – instruuje resort – należy zmienić w ustawieniach język angielski na język polski. A „od czerwca przy logowaniu do aplikacji za pośrednictwem ZPE język będzie automatycznie ustawiany na polski”. 

Co to jest?

Canva, internetowa platforma do komunikacji wizualnej, została uruchomiona w 2013 roku. „Charakteryzuje się – jak czytamy na stronie – prostym i intuicyjnym interfejsem oraz bogatą biblioteką szablonów, zdjęć, grafik, czcionek, materiałów wideo, klipów audio”.

Z Canvy korzysta obecnie ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytTreść komentarza: Zaraz Sam Donald Tusk mówił publicznie że będzie łamał prawo!Jak słuchają tego obywatele to nie dziwi nic Tusk może a zwykły obywatel to nie ?Data dodania komentarza: 31.10.2024, 15:43Źródło komentarza: Miączyn: Ma sądowy zakaz, ale znów to zrobiłAutor komentarza: KlikTreść komentarza: W sejmie i senacie też powinny być tylko dwie kadencje i powrót do normalnego życia!!!Data dodania komentarza: 31.10.2024, 10:58Źródło komentarza: Spór o wiecznych burmistrzów. Jest ostra kontrpropozycjaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: I bardzo dobrze, powinna być kadencyjność, jak mogą stare dziadki babki siedzieć na urzędach po 20-30 lat, dość. Dajcie szansę innym...Data dodania komentarza: 31.10.2024, 08:52Źródło komentarza: Spór o wiecznych burmistrzów. Jest ostra kontrpropozycjaAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Witam dzisiaj miałem taką sytuację czyli 2 lata po wystawieniu tej publikacji. Dzwoniono z nr zastrzeżonego.Data dodania komentarza: 30.10.2024, 23:28Źródło komentarza: Oszustwo na zaległy mandat. Automat podszywa się pod Straż MiejskąAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Piękna manipulacja, wybrać sobie 1 kraj który nam pasuje i jeszcze przemilczeć kilka rzeczy. "Strona słowacka jest w pełni uzależniona od dostaw surowców energetycznych, w tym paliwa do reaktorów jądrowych." Do tego jeszcze 2023 większość paliwa do reaktorów kupowali od Rosji. Obecnie dominuje biomasa ale w 2030 energia z wiatru ma wynieść 500 MW a biomasy 200 MW. Wiatr na 3 miejscu po wodzie i fotowoltaice. Słowacja od dawna ma elektrownie atomowe i tani prąd. Nie ma więc potrzeby na hurra zwiększania OZE. Od 2009 roku nie jest wstrzymana energia z wiatru tylko budowa nowych elektrowni wiatrowych a takie sprzed 2009 roku Słowacja posiada. Na koniec z cytowanego przez Panią artykułu wycięło się jedno ciekawe słówko "ze względu na POSTRZEGANĄ niestabilność i przeszkody regulacyjne".Data dodania komentarza: 30.10.2024, 19:42Źródło komentarza: Powiat biłgorajski: Będą wiatraki, będzie tańszy prądAutor komentarza: ElektrykTreść komentarza: Kurcze... i nie elektryk...Data dodania komentarza: 30.10.2024, 19:33Źródło komentarza: Szczebrzeszyn: Podczas jazdy zapalił się samochód. Były w nim dwie osoby
Reklama