Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 18:09
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Hrubieszów: Ponad 640 podróbek obuwia i odzieży

Około 2,1 tys. sztuk różnych podrobionych towarów zabezpieczyli w ostatnich tygodniach funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Podróbki oferowano w sklepach i na targowiskach, miedzy innymi w Hrubieszowie. W tamtejszym sklepie były podrabiane towary 9 światowych marek.
Hrubieszów: Ponad 640 podróbek obuwia i odzieży
W jednym ze sklepów w Hrubieszowie kontrolerzy wykryli 641 towarów z podrobionymi znakami firmowymi światowych marek.

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej systematycznie prowadzą działania wymierzone w nielegalny handel podrobionymi towarami. Ochrona praw własności intelektualnej to jedno z zadań Krajowej Administracji Skarbowej.

Czytaj też: Tomaszów Lubelski: 3 promile i pęknięta guma. Pijany jechał drogą krajową

Znane marki odzieżowe

Kontrole prowadzone były w Hrubieszowie, Lublinie, Zamościu i Poniatowej. Funkcjonariusze skontrolowali trzy sklepy i jedno targowisko. I w każdym z tych miejsc znaleźli nielegalne wyroby.

Czytaj: Mokre: Sprzedawały podróbki znanych marek. Trafiły na policję

W jednym ze sklepów w Hrubieszowie skontrolowano oferowane tam obuwie i odzież. Zakwestionowano oryginalność towarów 9 marek światowych firm odzieżowych i obuwniczych. Łącznie zarekwirowano 641 sztuk podrobionej odzieży i obuwia.

Wysokie kary

– W regionie łącznie zakwestionowano oryginalność ponad 2,1 tys. sztuk podrabianych towarów. Były to głównie odzież, obuwie, zabawki, kosmetyki oraz galanteria z bezprawnie naniesionymi znakami firmowymi uznanych światowych marek. Podrobione towary zostały zabezpieczone przez lubelską Służbę Celno-Skarbową. Wszyscy, którzy sprzedawali podrobione towary usłyszeli zarzuty. Grożą im wysokie kary, a tym którzy ze sprzedaży podróbek uczynili stałe źródło dochodu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności – poinformował nas Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Podrabiane wyroby najczęściej pochodzą z nielegalnej produkcji. Zwykle nie spełniają jakościowych norm. Mogą zawierać różne toksyczne substancje zagrażające zdrowiu ich użytkowników.

Przeczytaj: Bułgar z podróbkami na giełdzie w Mokrem. Sprzedawał odzież "światowych marek"

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama