Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 06:02
Reklama
Reklama

Pow. zamojski: Zaciągnęła pożyczki, oddała oszczędności oszustowi - prawie pół miliona!

Blisko pół miliona złotych straciła 45-latka z powiatu zamojskiego, która za namową poznanego przez internet "Anglika" zainwestowała w krytpowaluty.
45-latka z powiatu zamojskiego straciła 430 tys. zł inwestując w krytowaluty.
45-latka z powiatu zamojskiego straciła 430 tys. zł inwestując w krytowaluty. Namówił ją do tego wirtualny znajomy.

Autor: Pixabay.com/Sammy-Sander

Kobieta w miniony czwartek (6 czerwca) zawiadomiła zamojskich policjantów o dokonanym na jej szkodę oszustwie przy inwestycjach na konta kryptowalutowe. 

– 45-latka składając zawiadomienie w tej sprawie, wyjaśniła, że w kwietniu na Facebooku napisał do niej pewien mężczyzna. Zareagowała na zaproszenie i zaczęli pisać na komunikatorze. Pisał, że jest Anglikiem, ale obecnie przebywa w Danii na kilkumiesięcznym kontrakcie. Pisali do siebie każdego dnia. Wypytywał 45-latkę o jej życie prywatne pytał również, czy kiedykolwiek inwestowała. Wysyłał jej również dużo zdjęć rzekomo z podróży oraz zdjęcia domu, który kupił w Dubaju z pieniędzy, które inwestuje na giełdzie. Podkreślał, że jest mężczyzną z zasadami i jest przygotowany na stały związek. Informował o prywatnych spawach, przeplatając między tymi wiadomościami tematy związane z inwestycjami – opisuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. 

Pokrzywdzona nigdy wcześniej nie  inwestowała w kryptowaluty. "Anglik" jednak tak długo je zachwalał, zapewniał 100-procentowy zysk i obiecywał swoją pomoc, że namówił 45-latkę, żeby spróbowała.

I to był błąd kobiety. Mieszkanka naszego powiatu namawiana i instruowana przez mężczyznę zrobiła kilkanaście transakcji na konta kryptowalutowe.

–  Wpłacała tam swoje oszczędności, na ten cel przeznaczyła też zawierane pożyczki. Łącznie wpłaciła około 430 000 złotych –  potwierdza asp. sztab. Krukowska-Bubiło. 

45-latka niczego złego nie podejrzewała. Dopiero gdy po pewnym czasie próbowała wypłacić zainwestowane pieniądze wraz z zyskiem i dowiedziała się, że aby uruchomić wypłatę musi wcześniej opłacić podatek w wysokości 63 000 dolarów, dotarło do niej, że wszystko straciła.

–  Zdenerwowana wiadomością zażądała zwrotu pieniędzy. Wówczas nowo poznany znajomy napisał, że od początku chciał ją zmanipulować i wykorzystując jej niewiedzę dotyczącą rynku kryptowalut - wyłudzić pieniądze. Ta historia pokazuje, że łatwo paść ofiarą manipulacji oszustów – kończy policjantka.

Radzi, by podczas załatwiania spraw za pośrednictwem Internetu lub przez telefon, zawsze  zachowywać ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Informacja o możliwości uzyskania wysokiego i szybkiego zysku dzięki inwestycjom powinna wzbudzić naszą czujność.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B firmy POWERLAND
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:22Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: ot dureń normalnieTreść komentarza: sbek doczekał się powrotu swoich metodData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:21Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: "Decyzją Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego został przygotowany projekt uchwały mający na celu przekazanie partnerskiemu Powiatowi Lwóweckiemu który ucierpiał podczas powodzi, kwoty 100.000, 00 zł"- na bibliotekęnie ma kasy ale na PR w kontekście powodzi etatowy członek zarządu powiatu Markę Poznański szaleje. Przecież pomoc regionom powodziowym już w drodze od państwa a te 100 tysi lepiej zachować bo na Lubelskie kasa zostanie pewnie ograniczona w takiej sytuacji.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:42Źródło komentarza: Hrubieszów: Otwarcie wypożyczalni w napiętej atmosferzeAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Ty z tych co stosują zasadę "m**** w kubeł, bo na twoje miejsce jest dziesięciu"? Strach cię obleciał, że trzeba będzie pracowników szanować?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:37Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 10:45Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Uwielbiam twoje durnoty panie burak. "Regulacje dot. sygnalistów i związane z tym procedury, nie stanowią nowości w porządku prawnym wielu innych państw. Przykładowo Wielka Brytania już od 1999 r. posiada stosowne regulacje w tym zakresie. W ramach Public Interest Disclosure Act, sygnaliści są chronieni przed odwetem ze strony pracodawcy. Regulacje PIDA przewidują trzy procedury sygnalizacji – wewnątrz organizacji, na zewnątrz do organów administracyjnych lub, też na zewnątrz, ale do organizacji pozarządowych np. mediów. Stosowne regulacje posiadają również Niemcy i Holandia"Data dodania komentarza: 26.09.2024, 08:19Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?
Reklama