Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 05:24
Reklama Baner reklamowy A1, Namysłowiacy
Reklama

Ksiądz proponuje powrót do dziesięciny. Ci, którzy już płacą, są szczęśliwi

„Ksiądz z TikToka” wie, jak pozbyć się chciwości. Sposób jest prosty: wystarczy płacić Kościołowi daninę w postaci dziesięciny. Pod jego nagraniem w sieci zawrzało.
„Ksiądz z TikToka” wie, jak pozbyć się chciwości. Sposób jest prosty: wystarczy płacić Kościołowi daninę w postaci dziesięciny. Pod jego nagraniem w sieci zawrzało.
„Ksiądz z TikToka” wie, jak pozbyć się chciwości. Sposób jest prosty: wystarczy płacić Kościołowi daninę w postaci dziesięciny. Pod jego nagraniem w sieci zawrzało.

Autor: YouTube

Ks. Stanisław Szczęsny – bo to on kryje się pod ksywką „ksiądz z TikToka” – jest aktywny w mediach społecznościowych, m.in. na TikToku właśnie  i Facebooku. W swoich regularnie publikowanych nagraniach zwykle odnosi się do kwestii wiary i spraw kościelnych. 

To narzędzie daje nam Bóg

Przed kilkoma dniami pokazało się nagranie, w którym „ksiądz z TikToka” mówił o datkach, jakie wierni powinni przeznaczać na Kościół. 

– Jednym z narzędzi, które daje nam Bóg do walki z bożkiem pieniądza, jest dziesięcina, czyli oddawanie jednej dziesiątej swoich dochodów miesięcznych wspólnocie kościelnej, na przykład parafii, która daje ci życie – przekonuje na w swoim filmiku ks. Szczęsny.

I od razu wyjaśnia i apeluje: – Możesz pomyśleć, że ksiądz woła o pieniądze. Możesz tak pomyśleć, masz prawo do tego. A ja ci mówię dla twojego dobra – dawaj dziesięcinę.

Ks. Stanisław Szczęsny zapewnił swoich słuchaczy, że... 

– Znam wiele osób, w większości żyjących w małżeństwach, w rodzinach, które dają dziesięcinę i są z tego zadowolone, bo Bóg ich zabezpiecza, również finansowo. A dziesięcina to jest etap wstępny do rozprawienia się w swoim życiu z bożkiem pieniądza – przekonuje. 

Co na to internet? 

Internauci nie zostawili tyrady ks. Szczęsnego bez komentarza.

– Jak można zwalczyć bożka pieniądza, karmiąc go? – pyta jeden z nich. 

Inni komentujący przypomnieli zwolennikowi dziesięciny grzechy Kościoła i jego sług. Niektórzy chcieli wiedzieć, co dostaną w zamian.

Większość komentujących zapowiedziała, że nie zamierza skorzystać z rady „księdza z TikToka”

Co to jest dziesięcina?

To podatek kościelny, znany już od czasów biblijnych. W średniowieczu obowiązek płacenia dziesięciny Kościołowi, czyli dziesiątej części swoich plonów lub dochodów, mieli wszyscy chrześcijanie. 

W Polsce dziesięcina została zniesiona w XIX wieku.

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytTreść komentarza: Zaraz Sam Donald Tusk mówił publicznie że będzie łamał prawo!Jak słuchają tego obywatele to nie dziwi nic Tusk może a zwykły obywatel to nie ?Data dodania komentarza: 31.10.2024, 15:43Źródło komentarza: Miączyn: Ma sądowy zakaz, ale znów to zrobiłAutor komentarza: KlikTreść komentarza: W sejmie i senacie też powinny być tylko dwie kadencje i powrót do normalnego życia!!!Data dodania komentarza: 31.10.2024, 10:58Źródło komentarza: Spór o wiecznych burmistrzów. Jest ostra kontrpropozycjaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: I bardzo dobrze, powinna być kadencyjność, jak mogą stare dziadki babki siedzieć na urzędach po 20-30 lat, dość. Dajcie szansę innym...Data dodania komentarza: 31.10.2024, 08:52Źródło komentarza: Spór o wiecznych burmistrzów. Jest ostra kontrpropozycjaAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Witam dzisiaj miałem taką sytuację czyli 2 lata po wystawieniu tej publikacji. Dzwoniono z nr zastrzeżonego.Data dodania komentarza: 30.10.2024, 23:28Źródło komentarza: Oszustwo na zaległy mandat. Automat podszywa się pod Straż MiejskąAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Piękna manipulacja, wybrać sobie 1 kraj który nam pasuje i jeszcze przemilczeć kilka rzeczy. "Strona słowacka jest w pełni uzależniona od dostaw surowców energetycznych, w tym paliwa do reaktorów jądrowych." Do tego jeszcze 2023 większość paliwa do reaktorów kupowali od Rosji. Obecnie dominuje biomasa ale w 2030 energia z wiatru ma wynieść 500 MW a biomasy 200 MW. Wiatr na 3 miejscu po wodzie i fotowoltaice. Słowacja od dawna ma elektrownie atomowe i tani prąd. Nie ma więc potrzeby na hurra zwiększania OZE. Od 2009 roku nie jest wstrzymana energia z wiatru tylko budowa nowych elektrowni wiatrowych a takie sprzed 2009 roku Słowacja posiada. Na koniec z cytowanego przez Panią artykułu wycięło się jedno ciekawe słówko "ze względu na POSTRZEGANĄ niestabilność i przeszkody regulacyjne".Data dodania komentarza: 30.10.2024, 19:42Źródło komentarza: Powiat biłgorajski: Będą wiatraki, będzie tańszy prądAutor komentarza: ElektrykTreść komentarza: Kurcze... i nie elektryk...Data dodania komentarza: 30.10.2024, 19:33Źródło komentarza: Szczebrzeszyn: Podczas jazdy zapalił się samochód. Były w nim dwie osoby
Reklama