niedziela, 15 września 2024 15:26

Fatalna taktyka. Hetman Zamość poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie

Hetman Zamość poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie. W piątek na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie przegrał z Motorem II 1:3 (1:0). Miejscowi zdobyli pierwsze punkty w rozgrywkach.
Motor II Lublin – Hetman Zamość 3:1 (0:1)

Po pierwszej połowie przyjezdni wygrywali 1:0. Bramkę w 41 minucie zdobył Anes Kherouf. Początek drugiej części meczu nie wskazywał na to, że zamościanie mogą przegrać. Podopieczni trenera Roberta Wieczerzaka konsekwentnie atakowali i stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy. Zmarnowali kilka wybornych okazji do podwyższenia prowadzenia.

– Naszej drużynie zabrakło cwaniactwa. Ten mecz źle rozegrała pod względem taktycznym. Myślę, że niepotrzebnie nadal atakowała po objęciu prowadzenia. To Motor musiał odrabiać straty, więc trzeba było oddać mu inicjatywę i zmusić go do odkrycia się. A my nadal atakowaliśmy. Byliśmy nastawieni zbyt ofensywnie i zapomnieliśmy o zabezpieczeniu tyłów. Nadzialiśmy się na kontry. Do tego byliśmy nieskuteczni – komentuje Krzysztof Rysak, prezes Hetmana.

PRZECZYTAJ: PIŁKARSKA IV LIGA: Łada 1945 Biłgoraj  zachowała top

Nieszczęście Hetmana zaczęło się w 60 minucie. Miejscowi wyprowadzili wówczas szybką kontrę, którą skutecznie wykończył Wiktor Lenard. W 80 minucie piłkę przed linią końcową boiska w pobliżu pola karnego gospodarzy stracił kapitan zamojskiego zespołu Patryk Miedźwiedź. Błyskawiczny kontratak zespołu z Lublina skutkował stratą przez zamościan drugiej bramki. Trafienie zaliczył Andrij Iwanienko. Cztery minuty później, po dośrodkowaniu Maksymiliana Flisa, celną „główką” popisał się Sebastian Sikora, sprawiając sobie prezent na osiemnaste urodziny (obchodził je w niedzielę, 1 września).

– Myślę, że trochę zlekceważyliśmy Motor, który wcześniej przegrał wszystkie mecze. Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a tymczasem zespół z Lublina wysoko zawiesił na poprzeczkę – mówi prezes Rysak.

Gole: 0:1 Kherouf 41, 1:1 Lenard 60, 2:1 Iwanienko 80, 3:1 Sikora 84.

Motor II: Sobczuk – Mateusz Gąsior, Masalski, K. Mazur, M. Mazur – Kraska (77 Najda), G. Nasalski (68 Flis), J. Wójcik (57 Tracz), Kalbarczyk (59 Sikora) – Lenard (73 Bereza), Iwanienko; trener Stróż.

Hetman: P. Dobromilski – Zakrzewski, D. Dobromilski, Serdiuk, Wołoch – Miedźwiedź (86 Wistowski), Tomasiak (57 Baran), Chodacki (89 Laskowski), Kherouf (73 Herda), Łapiński (73 R. Kycko) – Kuszcz-Wasyliszyn; trener Wieczerzak.

Żółte kartki: J. Wójcik, G. Nasalski, Bereza (Motor II), Wołoch, P. Dobromilski (Hetman). Sędziował: Misiura (Włodawa).