Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:24
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Krasnobród: Rada Gminy zgodziła się na emisję obligacji.

Zaplanowane na ten rok przez Gminę Krasnobród inwestycje nie są zagrożone. Podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się we wtorek 10 kwietnia rada miejska zgodziła na emisję obligacji o wartości 2 milionów złotych. Dzięki tej decyzji samorząd może rozpocząć realizację zadań zapisanych w budżecie na 2018 rok.
Krasnobród: Rada Gminy zgodziła się na emisję obligacji.

Autor: pexels.com

Sprawa obligacji, która była jedynym punktem wtorkowych obrad, nie zyskała akceptacji radnych podczas marcowej sesji i tegoroczne inwestycje stanęły pod znakiem zapytania. Teraz gmina może rozpocząć realizację konkretnych zadań, w tym tych, na które rada zgodziła się już w marcu. Chodzi na przykład o inwestycje drogowe, które samorząd będzie realizować razem z Powiatem Zamojskim i prywatnym inwestorem. To m.in. przebudowa drogi Krasnobród - Zielone i ul. Zamojskiej w Krasnobrodzie, modernizacja tras do Wólki Husińskiej i w Majdanie Wielkim oraz remont chodnika przy ul. Sanatoryjnej na "Podzamku" w Krasnobrodzie. 

Na drogę Krasnobród - Zielone gmina przeznaczy 740 tysięcy złotych, ale swoją część dołoży powiat, a obydwa samorządy będą się jeszcze starać o dotację na ten cel z budżetu państwa lub funduszy unijnych. Na przebudowę ul. Zamojskiej, która jest częścią drogi powiatowej Krasnobród - Grabnik - Suchowola gmina przekaże tylko 30 tysięcy, powiat dołoży kolejne 100, ale największe koszty pokryje firma, która buduje rozlewnię wód. Prywatny inwestor wyda na ten cel około 600 tysięcy złotych i zapowiada, że to nie jedyna inwestycja, planowana zarówno z myślą o rozwoju firmy, jak i potrzebach mieszkańców.

Kolejne 80 tysięcy z budżetu gminy będzie wykorzystane na modernizację dróg do Wólki Husińskiej i w Majdanie Wielkim, a na remont chodnika przy ul. Sanatoryjnej rada przeznaczyła 20 tysięcy złotych. 

Decyzja rady w sprawie emisji obligacji umożliwi także realizację pozostałych inwestycji, na które radni zgodzili się jeszcze pod koniec grudnia, przyjmując tegoroczny budżet. Chodzi m.in. o budowę oświetlenia, remonty dróg gminnych i świetlic wiejskich oraz wiele innych zadań o szacunkowej wartości około 1 miliona złotych, których bez zgody na obligacje nie można byłoby wykonać. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama