Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 16:52
Reklama
Reklama

Biłgorajskie: Chlup do wody, ale z głową!

Na amatorów letniego wypoczynku czekają zbiorniki wodne w Biszczy, Biłgoraju, Frampolu i Józefowie.
Biłgorajskie: Chlup do wody, ale z głową!

W tym roku na Lubelszczyźnie utonęło już 11 osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, policja, straż pożarna oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apelują o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Do najczęstszych przyczyn utonięć należy brawura oraz przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich. To głównie – w połączeniu z alkoholem – doprowadza do nieszczęśliwych wypadków podczas odpoczynku nad wodą. Od 1 kwietnia do 10 lipca w całym kraju utonęło już 171 osób. Niestety, z każdym słonecznym dniem wzrasta liczba ofiar.

Aby promować bezpieczne zachowania osób wypoczywających nad wodą, MSWiA i służby już po raz drugi prowadzą kampanię "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Głównym celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie nieprzestrzeganie zasad bezpiecznego wypoczynku. Profilaktyczna akcja realizowana będzie do września w miejscach letniego wypoczynku dzieci i młodzieży (kolonie, obozy itp.), a także na piknikach, festynach i spotkaniach plenerowych.

Policja nad zalewem

Policjanci z Biłgoraja pojawili się wspólnie z ratownikiem medycznym 8 lipca nad zalewem w Biszczy, gdzie świętowano Dzień Miodu i Pieroga. Razem z dziećmi i dorosłymi rozmawiano na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także udzielania pierwszej pomocy. – Dzięki uprzejmości PCK w Biłgoraju, zarówno dzieci, jak i dorośli pod nadzorem policjantów mogli poćwiczyć resuscytację na fantomie – informuje Agnieszka Pintal z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" mundurowi wykonywali na fantomie resuscytację osoby dorosłej, która przestała oddychać, a także takiej, która nie oddycha z powodu podtopienia. Omówili, czym różnią się te przypadki.

MSWiA przypomina o przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Przede wszystkim chodzi o korzystanie ze strzeżonych kąpielisk i przestrzeganie ich regulaminu. Policja zachęca do odwiedzania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać m.in. informacje o zaobserwowanych tzw. dzikich kąpieliskach.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama