Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 21:02
Reklama
Reklama

Policjanci z Zamościa podsumowali rok. Było bezpieczniej

W 2018 roku na drogach powiatu zamojskiego było bezpieczniej niż w 2017. Wykrywalność przestępstw była na wysokim poziomie ponad 85 procent - to dwa zasadnicze wnioski z odprawy rocznej, która w Komendzie Miejskiej Policji odbyła w czwartek (24 stycznia). Jak minione 12 miesięcy zapisało się w policyjnych statystykach?
Policjanci z Zamościa podsumowali rok. Było bezpieczniej

Autor: Fot. KMP Zamość

Z przedstawione przez KMP Zamość raportu wynika, że w zeszły rok był stosunkowo dobry, jeśli chodzi o sytuację w ruchu drogowym.

– Odnotowaliśmy mniejszą liczbę wypadków drogowych i kolizji. Mniej osób zostało rannych, również mniejsza liczna osób zginęła – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Od stycznia do końca grudnia 2018 roku na zamojskich drogach wydarzyło się 71 wypadków ( rok wcześniej 81). Ranne w nich zostały 72 osoby (o 19 mniej niż w 2017).  Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych - było ich 7, a w roku poprzednim 8.

– Głównymi przyczynami zaistniałych wypadków drogowych była nadmierna prędkość kierujących niedostosowana do panujących warunków oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Natomiast piesi najczęściej powodowali zdarzenia drogowe przez nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd. Kolizje, których w ubiegłym roku było 1553, spowodowane były najczęściej nieudzielaniem pierwszeństwa przejazdu lub też niezachowaniem bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami – relacjonuje rzeczniczka policji.

 Policjanci drogówki pracowali intensywnie. Przez 12 miesięcy dokładnie 87 760 kierowców przebadali na zawartość alkoholu. W 397 przypadkach okazało się, że trafili na osoby pijane. W trakcie wszystkich drogowych kontroli funkcjonariusze zatrzymali 334 uprawnienia do kierowania, w tym 187 praw jazdy zabrali za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

–  W 2018 roku policjanci z zamojskiej komendy wszczęli 2486 postępowań przygotowawczych wobec sprawców przestępstw, wykrywalność sięgnęła 85,5%. W prowadzonych postępowaniach ustalono 1338 podejrzanych. 29 z nich to nieletni. Najsurowszy ze środków zapobiegawczych - tymczasowy areszt zastosowano wobec 29 podejrzanych. Wartość zabezpieczonego mienia w  zakończonych postępowaniach  wyniosła  879 992 zł – wylicza Krukowska-Bubiło.

 W czwartkowej odprawie rocznej poza kierownictwem zamojskiej komendy wziął udział również komendant wojewódzki policji w Lublinie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kruk 26.01.2019 19:33
Więcej osób z yanosikiem jeździ to już tylu nie zatrzymująto im się wydaje, że bezpieczniej :D

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama