Jeden ze zgłoszonych projektów to utworzenie miejsca przyjaznego pszczołom. Miałyby tam być zasadzone drzewa i krzewy, ustawione tablice informacyjne i pasieki edukacyjne. Tę propozycję do budżetu obywatelskiego złożył Wojciech Ulański.
Józef Mazur zaproponował, by na osiedlu Południe zagospodarować plac zabaw, zamontować tam różne urządzenia, a teren zrekultywować, a także wyposażyć w kosze na śmieci, posadzić drzewa i krzewy.
Jest też pomysł, by w Tomaszowie Lubelskim powstała wypożyczalnia łyżworolek. Miałaby latem działać bezpłatnie przy torze rolkarskim. Z taką inicjatywą wyszedł Waldemar Kołcun.
Agata Zakrzewska wnioskowała natomiast o utworzenie pracowni kulinarnej w Tomaszowskim Domu Kultury oraz organizację pikniku integracyjnego dla mieszkańców przez Koło Gospodyń Miejskich "Lejdis".
Bartłomiej Drabik chciałby, aby z budżetu obywatelskiego dofinansowano działalność koncertową i edukacyjną Orkiestry Dętej OSP w Tomaszowie Lubelskim.
Jest również propozycja generalnego remontu parkingu na al. Jana Pawła II. Z takim wnioskiem wystąpiła Janina Krawczyk.
Z kolei Swietłana Karczewska-Lipowicz zgłosiła projekt pod nazwą "Tu jest moje miejsce. Tu jest mój drugi dom". Miałby on polegać na " organizacji wydarzenia " "Sentymentalna Podróż z Harmonią przez 15 lat" oraz zakupie sprzętu scenicznego i pełne wyposażenie sali chórowej.
Ostatnia z tegorocznych propozycji to zorganizowanie Akademii Piłkarskiej, czyli organizowanie zajęć z piłki nożnej dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Tomaszowa Lubelskiego.
Głosować będzie można od początku marca do 1 kwietnia. Jak?
- za pośrednictwem specjalnej platformy do głosowania on-line, która zostanie udostępniona na stronie internetowej Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski w dniach głosowania,
- tradycyjnie, na papierowej karcie, którą będzie można oddać w punkcie głosowania - sekretariat Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski ul. Lwowska 57, p. 23,
- korespondencyjnie na adres: Urząd Miasta Tomaszów Lubelski, ul. Lwowska 57, 22-600 Tomaszów Lubelski.
Napisz komentarz
Komentarze