Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 21:14
Reklama
Reklama

Panie podsumowały 2018 rok. Walne zebranie KGW gminy Telatyn

W czwartek, 7 lutego odbyło się w Dutrowie walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze delegatów Kół Gospodyń Wiejskich aktywnie działających na terenie gminy Telatyn. W spotkaniu, oprócz licznie przybyłych pań, uczestniczyła Ewelina Galant-Woźniak, pracownik Urzędu Gminy ds. kultury i promocji.
Panie podsumowały 2018 rok. Walne zebranie KGW gminy Telatyn

Autor: Fot. UG Telatyn

W 2018 roku istaniało 10 Kół Gospodyń Wiejskich, które aktywnie uczestniczyły we wszystkich gminnych inicjatywach. Pod koniec 2018 roku – w grudniu powstały cztery nowe – w Marysinie, Łachowcach, Posadowie, w Radkowie ,,Aktywne Radkowianki" oraz dołączyło ,,śpiewające" Koło z Telatyna. Obecnie na terenie gminy działa 15 Kół Gospodyń Wiejskich, które skupiają ponad 170 aktywnych kobiet, które perfekcyjnie łączą swoje domowe i zawodowe obowiązki z działalnością w Kołach Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie rozpoczęła pani Alicja Osuch, przewodnicząca Zarządu KGW Gminy Telatyn. Przewodniczącą zebrania została pani Alicja Beń, zaś protokolantem pani Ewelina Sobuś. Podczas spotkania panie z poszczególnych Kół przedstawiły sprawozdania ze swojej rocznej, bardzo aktywnej działalności.

W trakcie 2018 roku Koła Gospodyń Wiejskich wspierały oraz podejmowały różne inicjatywy: m.in. panie uczestniczyły w świętach i wydarzeniach lokalnych (Spotkanie Opłatkowe, Spotkanie Wielkanocne dla KGW, Gminny Dzień Kobiet, Dzień Zdrowia), prowadziły warsztaty kulinarne i rękodzielnicze, organizowały imprezy (Bal Sylwestrowy i Andrzejki), uczestniczyły w spotkaniach, jeździły na wycieczki, oraz wspierały swą pomocą kulinarną imprezy organizowane na terenie Gminy.

W trakcie spotkania panie dokonały nie tylko podsumowań podejmowanych w 2018 roku działań, ale rozmawiały też o swoich planach na 2019 rok. Ogólny plan działalności na 2019 rok przedstawiła pani Ewelina Galant-Woźniak. Panie z poszczególnych KGW uzupełniały go o wydarzenia i inicjatywy, które będą podejmowane w przeciągu 2019 roku. Opracowany wspólnie plan działania został jednogłośnie przyjęty przez wszystkie delegatki KGW.

Podczas zebrania dokonano również wyboru nowego Zarządu. Obecny, nowo wybrany skład przedstawia się następująco:

  • Przewodnicząca: Alicja Beń
  • Z-ca Przewodniczącej: Agnieszka Fronc
  • Sekretarz: Małgorzata Sachajko
  • Skarbnik: Maria Międlarz
  • Członkowie Zarządu: Dorota Kamys, Agnieszka Piechnik

Po części oficjalnej odbyło się biesiadowanie przy stole oraz degustacja dań i ciast przygotowanych przez poszczególne Koła Gospodyń.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama